Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

14. 11. 2018 06:00 | BRIGHTON/Daily Mail

Frankie si nechala narásť vlasy až po zem. Už takmer 20 rokov si ich ale neumývala

O vlasy sa stará niekoľko hodín denne.

Frankie Cluneyová
Frankie Cluneyová Foto: Profimedia.sk

Skutočná Rapunzel. Frankie Cluneyová (32) z anglického Brightonu si splnila svoj detský sen. Zamilovala sa do mýtických rozprávkových postáv a túžila mať dlhé vlasy.

Prehovorila matku, aby jej vlasy prestala strihať. Od 18 rokov si nestrihá ani končeky. Vlasy jej narástli až po zem. Frankie sa o vlasy stará síce niekoľko hodín denne, ale nikdy si ich neumýva, píše Daily Mail.


„Keď som dospela, veľa som si čítala o mýtických postavách. V knihách bolo napísané, že napríklad morské panny mali dlhé vlasy, mojím snom je stať sa jednou z nich. Ešte ma tie rozprávky nepustili," povedala. 

O vlasy sa stará každý deň, aby ich nemala strapaté. "Česaniu sa venujem zhruba hodinu a pol. Veľa času mi zaberie aj ich úprava. Aby držali pri sebe v nejakom účesu, musím používať pletacie ihlice alebo si robím dlhé vrkoče."

Frankie Cluneyová
Frankie Cluneyová Foto: Profimedia.sk
 

Vlasy si prestala umývať, keď mala len 13 rokov. Často však musí vysvetľovať, prečo sa tak rozhodla. Už v detstve mala fóbiu z umývania vlasov a z ich následného fúkania.

"Čím dlhšie vlasy som mala, tým dlhšie sa museli fúkať a používať na ne viac šampónu, ktorý sa z nich zle dostával. Tak som s tým prestala. Najskôr ma dosť svrbela pokožka na hlave a vlasy sa mastili. Koža si však zvykla, potom som už šampóny nepotrebovala," vysvetľuje.

Frankie sa navyše páči, že neparfumované vlasy viac absorbujú pachy. "Takže si viete spomenúť, kde a s kým ste boli."

Frankie si nielenže splnila svoj sen o vlasoch na dlážke, ale teraz sa živí aj ako umelkyňa. Maľuje obrazy a fotí umelecké fotografie. Sama je tiež modelkou a často pózuje nahá, zahalená len do vlasov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy