20. 03. 2019 10:44 | SAN DIEGO/tvnoviny.sk

Slávna youtuberka skoncovala s vegánstvom. Chcem mať deti, opísala vážne zdravotné problémy

Šesť rokov propagovala tento životný štýl, sledovali ju milióny ľudí. Teraz opísala, čo sa dialo s jej telom.

Yovana Mendoza Ayresová
Yovana Mendoza Ayresová Foto: Instagram/Yovana Mendoza Ayres

Posledných šesť rokov žala slávu na svojom YouTube kanáli, kde ospevovala surový vegánsky životný štýl. Chcela tak pomôcť ostatným ľuďom. Jej popularita rástla, sledovalo ju viac ako 1,8 milióna ľudí. Žiadali od nej rady a tipy a ona im ukazovala, ako tento štýl ovplyvnil jej telo. Prišiel však veľký zlom, píše Daily Mail.

Yovana Mendoza Ayresová (29), ktorá vystupuje pod menom Rawvana, zverejnila emotívne video, v ktorom odhalila, že sa kvôli zdravotným problémom musela nakoniec tohto druhu stravovania vzdať. Video zverejnila po tom, ako ju a jej priateľa prichytili jesť ryby v reštaurácii. V tom čase ešte stále propagovala vegánstvo.

V úvode Yovana vysvetľuje, že stále verí účinkom surovej vegánskej stravy, napriek tomu, že ju prestala konzumovať. „Verím tomu, pretože som to cítila. Pred šiestimi rokmi som prijala vegánsku stravu, dokázala som prekonať závislosť ako je alkoholizmus a fajčenie," povedala youtuberka.


Yovana odhalila, čo sa začalo diať s jej telom. Začalo reagovať ako v období predmenopauzy, aj napriek tomu, že má iba 29 rokov. Táto zmena sa udiala po tom, čo v roku 2014 prešla 25-dňovou očistou, pila iba vodu. Menštruáciu nemala dva roky, až po tom sa rozhodla, že vyhľadá lekára.

„Dokonca som si myslela, že je to dobré. Dozvedela som sa však, že to nie je zdravé," pokračovala Yovana. Nakoniec zistila, že jej hormóny boli v šoku. „Fyzicky som sa cítila dobre, ale výsledky ukázali, že som sa mýlila."

V boji proti predmenopauzálnymi príznakmi začlenila do svojej stravy viac tukov a pridala tiež varené potraviny. Menštruácia sa jej síce vrátila, ale bola nepravidelná. V roku 2017 opäť periódu nemala, lekári jej odporučili jesť vajcia, pretože bola anemická, ale ona to odmietla.

Zdravotné problémy sa však zhoršovali. Pridali sa k tomu vaginálna kvasinková infekcia a rast baktérií tenkého čreva. "Začala som sa cítiť zúfalá," priznala mladá žena. "Chcem mať deti, chcem mať rodinu."

Yovana zopakovala svojim priaznivcom, že stále verí vo výhody vegánskej alebo surovej vegánskej stravy, ale ona sama musela prijať „núdzové opatrenia", aby pomohla svojmu telu. Stále dúfala, že jedného dňa sa vráti k diéte.

Ale youtuberka sa stretla aj s nepochopením a kritickými reakciami. V komentároch ju ľudia obviňovali z klamstva. Stále chce vo svojej práci pokračovať, zatiaľ však nie je jasné, čo bude obsahom jej videí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy