12. 04. 2019 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Ako sa dôkladne pripraviť na leto a letné horúčavy?

Klimatické zmeny ovplyvňujú celý svet a aj nás.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Seocentrum

nám prichádzali aj v predchádzajúcich rokoch. Klimatické zmeny ovplyvňujú celý svet a aj nás, preto je potrebné chrániť sa pred veľkým teplom, ktoré nás každý rok viac a viac trápi. Náchylnejší na zdravotné komplikácie sú najmä malé deti, ľudia s vysokým krvným tlakom, ale aj seniori.

Ako sa teda dôkladne pripraviť na leto a letné horúčavy?

Obúvajte si vzdušnú a pohodlnú obuv

V letných mesiacoch máme pocit, že niet miesta, kde by sme sa nespotili. Dôsledkom toho sa snažíme tráviť viac času v klimatizovaných priestoroch, čo nie je práve najzdravšie pre naše dýchacie cesty. Častokrát si kupujeme peknú, ale zato nekvalitnú letnú obuv, v ktorej naše nohy nedýchajú a nadmerne sa potia.

Na chodidlách sa nachádza najviac potných žliaz, preto vám odporúčame investovať do kvalitnej letnej obuvi, v ktorej sa budú vaše nohy cítiť pohodlne a budú môcť dýchať. Okrem kvalitných šľapiek a sandálov vám odporúčame investovať do pohodlných dámskych mokasín. Sú štýlová a zároveň pohodlná obuv, ktorú oceníte aj na plánovanej letnej dovolenke v Bulharsku.

Odporúčame predovšetkým dámske mokasíny z ekosemišu. Materiál je príjemný na nosenie a nohy sa vám v týchto topánkach nebudú potiť. Zvládnete v nich aj dlhšie trasy a nohy vám v nich nebudú až tak puchnúť.

Vyhnite sa príliš studeným nápojom

Aj keď v letných mesiacoch máme tendenciu osviežovať sa ľadovými nápojmi, mali by sme sa im vyhýbať. Nielenže si tak môžeme spôsobiť zápal hrdla, v konečnom dôsledku sa budeme ešte viac potiť. Ako to je možné? Studené nápoje vyvolávajú príjemný pocit len krátko. Vďaka poteniu sa zníži hladina tepla, čo automaticky vedie k zvýšeniu telesnej teploty. Práve toto nie je pre náš organizmus dobré, práve naopak, cítime sa ešte horšie.

Skutočnou úľavou v horúčavách bude teplý nápoj. Možno vám to nepríde príliš lákavé, ale uvidíte, že vám to pomôže. Ak sa teda rozhodnete ísť s kamarátkami na kávu, namiesto ľadovej kávy si doprajte teplú kávu v kaviarni.

Nezanedbávajte hydratáciu pokožky

Aj keď v lete nemáme potrebu natierať sa tak, ako v zime, opak je pravdou. Slnečné žiarenie je silnejšie ako v zimných mesiacoch, preto okrem ochrany pred UV žiarením je potrebný aj večerný rituál v podobe krémovania celého tela. V prípade popálenín odporúčame používať krém s aloe vera. Pomôcť vám však dokáže aj 100% rakytníkový olej lisovaný za studena. Používa sa nielen na obnovenie poškodeného tkaniva (kožné choroby, hemeroidy, popáleniny), ale pomáha zvýšiť imunitu, dodáva energiu a účinkuje ako prírodné antibiotikum.

V letných mesiacoch odporúčame hydratovať jemnú pokožku prírodným bambuckým maslom.

Vyhnite sa noseniu oblečenia z umelých materiálov

Vysoké teploty nás nútia premyslieť si, čo si v daný deň vezmeme na seba. Naša pokožka veľmi zle reaguje na umelé materiály, čo máme možnosť pozorovať najmä na zvyšujúcom sa množstve ľudí, ktorých trápi atopický ekzém, seborea a iné kožné problémy.

Odporúčame orientovať sa hlavne na tieto materiály - 100% bavlnu, organickú bavlnu, ľan a merino vlnu. Obľúbeným materiálom sa v posledných rokoch stal aj modal, resp. micromodal.

Vedeli ste, že tento materiál sa vyrába z bukového dreva? Jeho základnou surovinou na výrobu je práve bukové drevo.

Oblečenie z týchto materiálov je vzdušné, príjemné aj v letných horúčavách a nespôsobuje žiadne alergické reakcie. Zamerajte sa predovšetkým na oblečenie vyrobené z vyššie spomínaných materiálov. Nebojte sa, bude sa vám hodiť k vašim značkovým náramkom Tommy Hilfiger.

Ani sa nenazdáme a leto je za chvíľu tu. Pripravte sa naň preto v predstihu a držte sa týchto rád. Uvidíte, že letné horúčavy zvládnete s prehľadom a bez zbytočných zdravotných komplikácií.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy