23. 05. 2019 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Pripravte svoj organizmus na príchod letných dní

Podcenením výkyvov teplôt medzi ránom a poobedím by sa vám mohlo vypomstiť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Seocentrum

Zimné obdobie je už dávno za nami, no akonáhle sa oteplí, viacerí pociťujeme únavu, ktorú poznáme ako jarnú únavu. Môžu za to pochmúrnejšie dni, čiže minimum slnka, dážď.

Onedlho sa však začne dlho očakávané leto. Na striedanie ročných období je naše telo prispôsobené, no senzibilnejší ľudia vnímajú zmeny tlaku a teplotné zmeny viac ako ostatní ľudia. Pripravte preto svoj organizmus na príchod letných dní.

Nepodceňujte nízke ranné teploty

Aj keď je už druhá polovica mája, ranné teploty nie sú také vysoké, aké by sme si predstavovali. Vysoké denné teploty nás však môžu zmiasť a ráno podceníme obliekanie. Podcenením výkyvov teplôt medzi ránom a poobedím by sa vám mohlo vypomstiť. Viacerí obvodní lekári zažívajú práve v tomto období nápor ľudí, ktorých trápi nádcha a v horšom prípade aj chrípka.

Ak v tomto období radi nosievate pohodlné koženkové bundy, dávajte si pod ne hrubšie topy s dlhými rukávmi. V poobedňajších hodinách vydržíte v tope. Ráno by ste však v krátkom tričku s koženkovou bundou určite nevydržali.

V prípade potreby si v týchto dňoch zámerne vyberajte väčšie kožené kabelky, do ktorých si neskôr poobede odložíte vrchnú vrstvu.

Vrstvenie je v prechodnom období dôležité, preto ak nechcete riskovať nádchu, nezabudnite vrstviť.

Jedzte zdravšie, ľahké jedlá

Máte problémy s ekzémami, trápi vás akné na tvári a cítite sa neustále unavene? Môže za to nesprávna životospráva. Po dlhej zime, kedy sme mali minimum pohybu a strava, ktorú sme konzumovali, sa na nás len lepila, je čas spraviť si menší detox.

Odporúčame zaradiť do jedálnička viac ovocia a zeleniny. Odporúčame predovšetkým čerstvé reďkovky, zelený šalát, jahody, červenú dyňu, biely melón, šalátové uhorky, jablká.

Menší detox vám pomôže vyčistiť črevá od toxínov. Uvidíte, zlepší sa vám pleť, budete mať viac energie a hlavne nebudete si musieť pomáhať tabletkami na chudnutie.

Ak ale chcete schudnúť a chcete si to urýchliť, vyskúšajte overené tabletky na chudnutie.

Navyše v letných dňoch vám aj tak nebudú chutiť vyprážané veci. Vyhnite sa predovšetkým nezdravým mäsovým výrobkom - klobásam, salámam, šunkám a údenému mäsu.

Bude to možno ťažké, najmä ak sa chystáte na pobyt trebárs do slovenských kúpeľov. Musíte to ale vydržať a uvidíte, že váš zdravotný stav sa zlepší.

Pripravujte pokožku na silné UV žiarenie

Dôkladná príprava na silné UV žiarenie v prímorských oblastiach je potrebná, ba priam až nevyhnutná. Pomôcť si môžete konzumáciou potravín, ktoré majú vysoký podiel vitamínu A alebo užívaním komerčného prípravku betakaroténu.

Nezabúdajte ani na pravidelnú hydratáciu. Vždy pred opaľovaním si zložte všetky šperky, vrátane diamantových náušníc.

Šperky si môžete ľahko roztrhnúť a čo je ešte horšie, môžete si ich zafarbiť krémami na opaľovanie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy