Správy z vášho kraja:
07. 10. 2018 12:57 , článok bol aktualizovaný 07. 10. 2018 16:07 | tvnoviny.sk

Hrnko nevylúčil Dankovu kandidatúru na prezidenta

„Ak by to situácia vyžadovala, musel by som to podporiť. Ale žiadny orgán SNS o tom zatiaľ nerokoval," dodal podpredseda SNS.

Na telo s Michalom Kovačičom.
Na telo s Michalom Kovačičom. Foto: TV Markíza

Aby bola Slovenská národná strana silnou stranou, potrebuje ešte Andreja Danka na svojom čele. Povedal to podpredseda strany Anton Hrnko v relácii Na telo, kde sa ho moderátor Michal Kovačič pýtal, či bude Danko kandidovať za prezidenta.

„Strana, aby mohla byť silná, potrebuje ešte dve tri volebné obdobia takého silného predsedu ako je pán Danko. Bolo by veľká strata, keby odišiel z funkcie," povedal.

Hrnko však nevylúčil, že jeho stranícky šéf nakoniec na najvyššiu funkciu v štáte kandidovať bude. „Ak by to situácia vyžadovala, musel by som to podporiť. Ale žiadny orgán SNS o tom zatiaľ nerokoval," dodal podpredseda SNS.

Jeho nedeľný partner v debate, podpredseda Sme rodina Milan Krajniak, už svoju ambíciu o post hlavy štátu ohlásil. Septembrový prieskum Focusu mu však prisúdil podporu iba 2,4 percenta voličov. Krajniak si však nemyslí, že je to „na uterák".

„Nie, keď si pozriete prieskumy pol roka pred minulými prezidentskými voľbami zistíte, že voľby nakoniec dopadli úplne inak," vyhlásil. „Obehol som celé Slovensko, z môjho výsledku ešte môžete byť prekvapení."

Obaja politici sú členovia branno-bezpečnostného výboru parlamentu. Preto debatovali aj o posunoch vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a kauze únos.

Milan Krajniak vysvetľoval napríklad to, že jeho predseda Boris Kollár pozná podozrivú z objednania vraždy, Alenu Zsuzsovú. Pred novinármi ju volal „Ajka".

„Pán Kollár jej pomohol rovnako ako stovkám iných ľudí na Slovensku (…) Tá pani sa poznala, pokiaľ viem, so stovkami ľudí. Neurobil nič zlé," myslí si Krajniak. „Každý svätec má svoju minulosť, každý hriešnik má svoju budúcnosť."

Krajniak avizoval, že opozícia už na najbližšej schôdzi môže pristúpiť k odvolávaniu ministerky vnútra Denisy Sakovej. Naznačoval, že ministerka mu na parlamentnom výbore nehovorila pravdu o tom, či si je istá, že do slovenského vládneho špeciálu nevliekli nikoho násilím.

„Neviem, či ju len niekto neoklamal. Pripúšťam, že ju niekto mohol oklamať. No ak neodvolá kompetentných, ktorí ju oklamali, budeme odvolávať pani ministerku, lebo ich kryje."

Pozrite si záznam z relácie Na telo:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?