Správy z vášho kraja:
17. 01. 2019 11:55 , článok bol aktualizovaný 17. 01. 2019 12:37 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Opozičná poslankyňa Remišová nebude kandidovať v prezidentských voľbách

Ako sa v prezidentských voľbách zachová OĽaNO, stále nie je jasné.

Veronika Remišová.
Veronika Remišová. Foto: TASR

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová nebude kandidovať v blížiacich sa prezidentských voľbách. Oznámila to na štvrtkovej tlačovej konferencii s tým, že do politiky šla, aby Slovensko bolo krajinou bez korupcie a krajinou, kde právo a spravodlivosť platia pre každého rovnako.

"Úrad prezidenta si vážim, ale prezident zo svojej pozície nemôže zabezpečiť výkon spravodlivosti ani lepšie fungovanie štátu, ani potláčať korupciu. Nemá na to v súčasnej dobe právomoci. Dosiahnuť sa to dá len v nových parlamentných voľbách a s novou vládou," uviedla.

Ako sa v prezidentských voľbách zachová OĽaNO, stále nie je jasné. "Snažili sme sa a budeme sa snažiť o to, aby sa kandidáti medzi sebou dohodli a konali v záujme Slovenska. Stretnutia a diskusie nie sú ukončené. Preto nemôžem povedať, koho podporíme," odkázala s tým, že OĽaNO má pripravený aj plán B, ak k dohode medzi Robertom Mistríkom, Františkom Mikloškom a Zuzanou Čaputovou nedôjde.

Remišová zároveň upozorňuje, že ak sa víťazom prezidentských volieb stane eurokomisár Maroš Šefčovič, ktorý má kandidatúru ohlásiť v piatok (18. 1.), vymenuje šéfa Smeru-SD Roberta Fica nielen za sudcu ústavného súdu, ale za jeho predsedu. Kandidáti majú čas na registráciu do konca januára.

Prvé kolo prezidentských volieb sa bude konať v sobotu 16. marca. Prípadné druhé kolo bude o dva týždne, teda v sobotu 30. marca. Zatiaľ chce na post prezidenta kandidovať desať záujemcov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?