17. 03. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bolo ich trinásť, zostali už len dvaja. Koho podporia politické strany?

Prekvapil najmä Béla Bugár.

Maroš Šefčovič a Zuzana Čaputová.
Maroš Šefčovič a Zuzana Čaputová. Foto: TVNOVINY.sk TASR

Niekto oslavoval, niekto bilancoval. Na výsledky volieb reagujú aj politici. Strany teraz premýšľajú koho podporia v druhom kole. Niektoré sa tejto možnosti vzdali. Podobnú otázku riešia aj neúspešní kandidáti.

Z víťazstva Zuzany Čaputovej, v prvom kole, sa teší pochopiteľne najmä časť opozície. Zatiaľ čo Matovičovci a Sulíkovci podporujú ženskú kandidátku, Boris Kollár odkazuje, že nepodporí nikoho. Jeho kandidát Milan Krajniak podľa neho spravil dobrý dojem a to vraj stačí.

Podobný názor zdieľajú aj iní neúspešní kandidáti. František Mikloško odporúčam svojim voličom, aby Maroša Šefčoviča nevolili. „Pokiaľ ide o tú druhú stránku - pani Čaputovú, to nechávam na voličov," povedal.

Za to Béla Bugár prekvapil. Ešte v sobotu (16. 3.) vo volebnej centrále oznámil, že je odhodlaný nasmerovať svojich voličov práve na ženskú kandidátku. A stále na tom trvá.

Maroš Šefčovič v tom tak zdá sa ostáva sám. Respektíve len s podporou Smeru. A prekážkou zdá sa nie je ani to, že práve Bugárov Most-Híd je so Smerom vo vláde.

Koho by v druhom kole podporila Dankova SNS sa nám dnes, aj napriek snahe, zistiť nepodarilo.

Reakcie politikov spracoval do reportáže Martin Chlebovec.

 

Komentáre ( 0)