17. 03. 2019 19:03 | BRATISLAVA/TV Markíza

Boli sme na miestach s najväčšou podporou troch kandidátov. Neobišli sme Harabinov Svidník

Čaputová ovládla bratislavské Staré Mesto, Šefčovič okres Sobrance.

Modrá - Čaputová, Červená - Šefčovič, Fialová - Harabin
Modrá - Čaputová, Červená - Šefčovič, Fialová - Harabin Foto: TVNOVINY.sk

Pohľad na volebnú mapu Slovenska prináša jednoznačné odpovede - suverénne víťazstvo Zuzany Čaputovej hlásia takmer zo všetkých regiónov.

Modrou farbou sme znázornili všetky okresy, kde vyhrala podpredsedníčka Progresívneho Slovenska, ušlo jej len osem okresov. Najsilnejšia bola v bratislavskom Starom meste s podporou viac ako 66 percent voličov. Maroša Šefčoviča podržali voliči v siedmich okresoch s červenou farbou - na Kysuciach a na krajnom východe. Najviac voličov ho podporilo v sobranskom okrese - cez 27 percent.

Štefan Harabin naozaj vyhral voľby, ako tvrdil celú noc, ale iba v jedinom okrese - vo Svidníku, kde presvedčil štvrtinu voličov.

Práve na severovýchode Slovenska štartujeme ďalšiu reportáž. S kamerou sme boli na miestach s najväčšou podporou týchto troch kandidátov.

Štefan Harabin bol vo Svidníku za ostatný rok hneď trikrát. A zrejme i to mu v tomto kraji prinieslo úspech. Bodoval nielen v dedinkách pod Duklou, ale i v samotnom Svidníku.

V okrese s 27-tisíc voličmi, ktorý sa dlhé roky považuje za jednu z bášt Smeru, Harabin síce tesne, ale predsa porazil aj kandidáta vládnej strany.

 

Komentáre ( 0)