17. 02. 2017 10:37 |

Príbeh bojovníčky Jarky zasiahol Slovensko. Vyzbierali ste krásnu sumu

Všetkým dobrým ľuďom v mene Jarky ďakujeme!

Jarka statočne čelí nepriaznivému osudu.
Jarka statočne čelí nepriaznivému osudu. Foto: TV Markíza

Opäť ste ukázali, že máte srdce na správnom mieste. Príbeh bojovníčky Jarky zasiahol Slovensko. Osemročnému dievčatku, ktoré trpí vážnym ochorením a rodičia sa ho vzdali, ste vyzbierali krásnu sumu peňazí. Do dnešného dňa ste jej poslali 5281 eur!

Jarka je ochrnutá od pása dole a má obrovské problémy s obličkami. Pre druháčku pojem domov neznamená to, čo pre ostatných spolužiakov. Žije v detskom domove na Spiši. Rodičia ju tam odviezli pred šiestimi rokmi, pretože sa o ňu nevedia postarať. Podľa lekárov vlastne už ani nemala žiť.

Napriek tomu je jednotkárka a miluje život. Čiperné dievčatko sa rado naháňa a dokonca aj tancuje. Ľudia v jej okolí okrem jej zdravia riešia aj finančné problémy. Momentálne ešte nepatrí pod detský domov a rodičia si nemôžu dovoliť na ňu prispievať. Kým ju súd nepridelí domovu, narastá jej dlh, ktorý nemá kto zaplatiť.

Jarka bojovníčka
Jarka bojovníčka Foto: TV Markíza
 

Vyzbierané peniaze jej preto veľmi pomôžu. „Máme obrovskú radosť! Keď som videla, že nabehlo prvých 600 eur, tak som si povedala, aké úžasné, že prišlo toľko peňazí. Chvalabohu za ne, aj keby už neprišiel ani cent. Včera ma ale výsledná suma rozplakala. Máme na Jarku a reportáž krásne ohlasy, ozývajú sa nám ľudia, ktorí chcú pomôcť. Veľmi všetkým ďakujeme!" reagovala riaditeľka detského domova Alexandra Hovancová.

Príbeh úžasného dievčatka ste mohli vidieť v magazíne Reflex. Ak zaujal aj vás, stále jej môžete pomôcť tak ako Nadácia Televízie Markíza spolu s portálom ďakujeme.sk. Ďakujeme!

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?