Nedeľa 17.12. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
22. 11. 2017 10:14 | zv

Fotogaléria najväčších hviezd Plesu v opere: Luciu Bílú spred 16 rokov nespoznáte

Tento rok bude historická budova divadla patriť výhradne významným a úspešným predstaviteľom slovenskej a českej hudobnej scény.

Jamelia v roku 2012.
Jamelia v roku 2012. Foto: Orange
Lucie Bílá 2001
Mireille Mathieu 2002
Filippy Giordano 2003

Nadchádzajúci dobročinný Ples v opere, ktorý 13. januára 2018 otvorí plesovú sezónu na Slovensku, bude zároveň významným spoločenským podujatím oslavujúcim začiatok jubilejného roku storočnice vzniku Československa. Prostredníctvom svojho programu nabitého vystúpeniami legiend slovenskej a českej hudby vzdá hold tejto významnej dejinnej udalosti.

Slovenské a české legendy

Historická budova divadla bude patriť výhradne významným a úspešným predstaviteľom slovenskej a českej hudobnej scény, ktorí sú vďaka svojej tvorbe právom označovaní ako legendy populárnej hudby.

Chýbať preto nebude vystúpenie Miroslava Žbirku alias Mekyho, ktorý začínal v československej popmusic ako člen skupiny Modus. Do povedomia fanúšikov sa zapísal v roku 1977, kedy získal zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev spolu s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou. V roku 1982 sa dokonca stal prvým slovenským interpretom, ktorý v Československu získal Zlatého slávika.

Jana Kirschner.
Jana Kirschner. Foto: Orange
 

Program doplnia aj ďalší interpreti, rovnako úspešní u nás aj v susednej Českej republike - famózna Jana Kirschner, Katka Knechtová, Dan Bárta či známa skupina Lucie vo svojej pôvodnej formácii.

Hostí Plesu v opere budú počas večera sprevádzať svojimi najznámejšími hitmi, ktoré si získali priazeň širokého slovenského aj českého publika. Viacerí z interpretov sa predstavia v netradičných spojeniach česko-slovenských dvojíc.

Najväčšie hviezdy Plesu v opere

Zaspomínajte si s nami aj na minulé ročníky Plesu v opere. V galérii nájdete najväčšie hviezdy tejto prestížnej a dobročinnej udalosti.

Fotky nájdete vo fotogalérii. 

Lucie Bílá v roku 2001
Lucie Bílá v roku 2001 Foto: Orange
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?