Správy z vášho kraja:
24. 04. 2018 09:15 | TVnoviny.sk/Sme

Zomrel spisovateľ a režisér Peter Krištúfek (†44). Bol jednou z obetí tragickej zrážky pri Badíne

Na R1 sa v pondelok zrazil autobus s nákladiakom. Vyhasli dva ľudské životy.

Režisér Peter Krištúfek
Režisér Peter Krištúfek Foto: TASR
Autobus narazil do kamióna na R1 za Banskou Bystricou
Autobus narazil do kamióna na R1 za Banskou Bystricou

Pondelková tragická nehoda autobusu, ktorý sa na diaľnici R1 pri obci Badín zrazil s nákladiakom, si vyžiadala dva ľudské životy. Jednou z obetí je spisovateľ a filmár Peter Krištúfek (44), informuje denník Sme, ktorému to potvrdil vydavateľ Koloman Kertész Bagala, u ktorého Krištúfek debutoval a vyšli mu u neho štyri knihy.

Peter Krištúfek bol rodákom z Bratislavy, vyštudoval tu filmovú a televíznu réžiu na Vysokej škole múzických umení. Je autorom vyše dvadsiatky dokumentárnych filmov a dvoch kratších hraných filmov - Noc na slnku a Aký nádherný svet! Nakrútil televízny film Dlhá krátka noc, za ktorý získal v roku 2004 cenu Igric, a dlhometrážny film Momentky o hudobníkovi Dežovi Ursinym.

Bol trojnásobným finalistom literárnej súťaže Poviedka. Za debutovú zbierku krátkych próz Nepresné miesto získal prémiu Ceny Ivana Kraska. Je autorom ďalších próz Voľným okom, Rota pomalého nasadenia, Šepkár, Mimo času, Blíženci a protinožci, Atlas zabúdania a ďalšie. S románom Dom hluchého prerazil aj na maďarskom či anglickom literárnom trhu.

Ako ďalej píše Sme, Krištúfek plánoval tento rok vydať nový román a pustiť sa do sfilmovania svojej novely Ema a smrtihlav.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?