09. 01. 2017 11:59 , článok bol aktualizovaný 09. 01. 2017 14:56 | KALIFORNIA/ TASR

Trump vracia úder! Prečítajte si, čo si myslí o Meryl Streep

Reagoval tak na kritiku, ktorú mu Meryl Streep aadresovala za jeho výroky o rôznych skupinách obyvateľstva vrátane cudzincov a novinárov.

Meryl Streep skritizovala Trumpa. Kolegom sa z jej silných slov tisli slzy do očí
Meryl Streep skritizovala Trumpa. Kolegom sa z jej silných slov tisli slzy do očí Foto: TASR

Americká filmová hviezda Meryl Streep vo svojom ďakovnom prejave po tom, ako si v nedeľu na slávnostnom večere udeľovania Zlatých glóbusov prevzala cenu Cecila B. DeMilleho za celoživotné dielo opäť kritizovala Trumpa za znevažovanie telesne postihnutého reportéra denníka New York Times Sergea F. Kovaleskeho, ktorého vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne zosmiešňujúco imitoval. Novozvoleného prezidenta však vo svojom príhovore ani raz nemenovala.

Americká filmová hviezda tiež vyzvala prítomných v publiku, aby bojovali za slobodu tlače, ktorá pôsobí ako brzda Trumpovej moci.

V očakávaní protiúderu od Trumpových priaznivcov Streep povedala aj to, že Hollywood je plný cudzincov a "keď ich vykopnete, nebudete sa mať okrem amerického futbalu a zmiešaných bojových umení na čo pozerať".

V reakcii na herečkine slová Trump v krátkom telefonickom rozhovore pre New York Times uviedol, že Streepovej kritiku očakával a herečku označil za "milovníčku" svojej súperky, bývalej demokratickej kandidátky na prezidenta Hillary Clinton.

"Ľudia stále opakujú, že som mal v úmysle uťahovať si z telesného postihnutia toho reportéra, akoby Meryl Streep a ďalší vedeli čítať moje myšlienky. Nič také som neurobil," povedal Trump, ktorý popiera, že si z Kovaleskeho vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne uťahoval a imitoval jeho držanie tela. 

Protiútok cez Twitter

Na svojom Twitter účte bol však nastupujúci prezident USA oveľa ostrejší a na margo Maryl Streep sa vyjadril pomerne tvrdi. "Meryl Streep, jedna z najpreceňovanejších hollywoodskych herečiek, ma nepozná, no zaútočila na mňa včera večer počas Zlatých glóbusov," napísal Trump. Ako prezident USA by už mal pochopiť, že človek s jeho postavením musí byť pripravený zniesť vyššiu mieru kritiky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?