18. 03. 2017 16:35 | PRAHA/Boris Pršo

Karel Gott dojatý k slzám! Vyslúžil si 20-minútové standing ovation

Na premiéru muzikálu Čas ruží dorazil Karel Gott v spoločnosti manželky.

Karel Gott na premiére muzikálu Čas ruží
Karel Gott na premiére muzikálu Čas ruží Foto: TVNOVINY.sk

Vo štvrtok (16.3.) sa v pražskom Hudobnom divadle Karlín uskutočnila dlho očakávaná premiéra muzikálu Čas ruží, ktorý je postavený na skladbách českého Slávika Karla Gotta. Po prvýkrát v histórii sa tak na doskách objavili skladby už navždy patriace k česko-slovenskému národnému pokladu.

 

Na spoluprácu Karla Gotta presvedčil autor muzikálu Sagvan Tofi. Pre TVNOVINY.sk prezradil, že tento muzikál pripravoval tajne, vypočul si viac ako 2000 piesní a myslel si, že nikdy nevznikne. Po dlhých ôsmych rokoch prišiel za „Božským Kájom", ktorý s projektom súhlasil.

Samotný Karel Gott bol pri celej príprave muzikálu. Stál pri jeho spracovaní, bol poradným hlasom pri výbere hlavných postáv. Vďaka nemu môžete v Čase ruží vidieť najväčšiu hviezdu českého muzikálu Jana Kopečného, ktorý ho stvárnil, či Pepu Vojtka alebo aj autora muzikálu Sagvana Tofiho.

 

Na premiéru muzikálu dorazil Karel Gott v spoločnosti manželky Ivany a slávnostná premiéra ho dojala natoľko, že sa na pódiu neubránil slzám. Publiku nepotešil len svojou prítomnosťou, ale na slávnostnej premiére si spoločne s hercami zaspieval jeden zo svojich najväčších hitov - Být stále mlád. Slovenskí fanúšikovia nemusia smútiť, 24. novembra zavíta muzikál Čas ruží aj na Slovensko.

 

Už dnes večer si v Televíznych novinách môžete pozrieť exkluzívny rozhovor s Karlom Gottom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?