20. 04. 2017 11:08 | BRATISLAVA/ nt

Barbora Bloom v novom klipe: Odovzdáva krásny a silný odkaz

Najdôležitejšie je podľa nej naučiť sa rešpektovať samého seba.

Barbora Bloom v novom klipe: Odovzdáva krásny a silný odkaz
Barbora Bloom v novom klipe: Odovzdáva krásny a silný odkaz Foto: YouTube/ barbora bloom

Speváčka a skladateľka Barbora Bloom sa dočkala videoklipu k piesni Každý sme iný. Skladbu vydala ako druhý singel z debutového sólového albumu ešte v decembri predminulého roku. Réžie klipu sa ujal Boris Gomolčák. Zahrali si v ňom aj Barborini najbližší ľudia.

Video je rovnako metaforické ako Barborine texty, ktoré sa dajú vyložiť rôznymi spôsobmi. Speváčka a skladateľka sa počas skladby mení ako chameleón a za tvárami rôznych postáv sa v skutočnosti ukrýva jej vlastný príbeh.

„Ako tínedžerka som do neskorého rána vymetala diskotéky a bola som fakt namyslená. Potom som viedla život zarytej rockerky v mojej druhej kapele Soundrise a po vysokej škole som pracovala ako sekretárka vo veľkej firme," prezrádza Barbora Bloom.

Zdroj: YouTube/ Barbora Bloom

Podstatné podľa jej slov je, že každým jedným prestrojením, reprezentujúcim istú fázu života, sa hrala na niekoho, kým v skutočnosti nebola. „Bol to obranný štít, za ktorým mi nikto neublížil,“ vysvetľuje a dopĺňa, že zo všetkých postáv v nej vždy zostalo to dobré.

Pesničku Každý sme iný produkoval Erik "Losos" Horák (ex- Noisecut, Zlokot) a je jednou z najstarších na albume 15/7, ktorý vo februári získal nomináciu v Radio Head Awards 2016 za debut roka.

„Niekedy veci musia dozrieť. Tak je to aj v prípade videa k skladbe Každý sme iný. Text som písala ako reflexiu vzťahu dvoch ľudí. Až pred pár mesiacmi mi došlo, že hovorím sama k sebe,“ hovorí speváčka o myšlienke, ktorú preniesla aj do klipu.

Najdôležitejšie je podľa nej naučiť sa rešpektovať samého seba. Niekedy na to prídeme sami, inokedy nám k tomu pomôžu iní ľudia. Buď nás inšpirujú, alebo sa učíme na ich chybách. Takýmito osobami sú pre Barboru blízki kamaráti a rodina, objavujúci sa vo videu v čierno-bielych prestrihoch.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?