18. 05. 2017 09:52 | CANNES/ nt, TASR

Móda z Cannes: Všetky oči sa upierali na nadupaný výstrih slávnej herečky (70)

Hoci má americká herečka 70 rokov a jej rovesníčky sa už zvyknú viac zahaľovať ako odhaľovať, Susan si to môže stále dovoliť.

Susan Sarandon
Susan Sarandon Foto: Profimedia.sk
Susan Sarandon Susan Sarandon Emily Ratajkowski Lily-Rose Depp Bella Hadid Julianne Moore Elle Fanning Frédérique Bel Uma Thurman Lara Lieto Sara Sampaio Uma Thurman

V juhofrancúzskom Cannes sa začal jubilejný 70. ročník Medzinárodného filmového festivalu, ktorý otvorili projekciou ľúbostnej drámy Les Fantômes d'Ismaël. Snímku nakrútil francúzsky režisér Arnaud Desplechin so Charlotte Gainsbourg, Marion Cotillard a Mathieuom Amalricom v hlavných úlohách. Ide o príbeh filmára, ktorého život úplne zmení objavenie jeho lásky z minulosti.

Úvodnému dňu festivalu prialo počasie, takže si početní filmoví nadšenci mohli vychutnať svojich obľúbencov pri prechádzke po červenom koberci, ktorá predchádzala otváraciemu galavečeru.

Susan Sarandon
Susan Sarandon Foto: Profimedia.sk
 

Pred fotografmi sa predviedli hviezdy ako Susan Sarandon, Uma Thurman, zažiarila aj mladučká dcéra Johnnyho Deppa Lily-Rose. Hoci sa na červenom koberci predviedli aj krásne svetovo známe modelky v rafinovaných zvodných šatách ako Bella Hadid či Emily Ratajkowski, aj tak sa všetky oči upierali na nadupaný výstrih Susan Sarandon.

Hoci má americká herečka 70 rokov a jej rovesníčky sa už zvyknú viac zahaľovať ako odhaľovať, Susan si to môže stále dovoliť. Vyzerá úžasne.

Uma Thurman
Uma Thurman Foto: Profimedia.sk
 

Filmový festival potrvá do 28. mája. O cenu Zlatá palma a ďalšie trofeje sa celkovo uchádza 19 filmov, medzi ktorými sú aj práce renomovaných režisérov, napríklad Sofie Coppola z USA, Fatiha Akina z Nemecka, Michela Hazanaviciusa a Francoisa Ozona z usporiadateľskej krajiny, Andreja Zviaginceva z Ruska, Michaela Hanekeho z Rakúska či Todda Haynesa z USA. Nechýbajú ani diela japonskej a juhokórejskej kinematografie, severských, britských či maďarských umelcov.

Ani slovenská, ani česká kinematografia v hlavnej súťaži zastúpenie nemajú. Po prvý raz v histórii vybrali organizátori do súťaže aj dve snímky z produkcie digitálnej platformy Neflix.

O laureátoch rozhodne odborná medzinárodná porota, ktorej bude v tomto roku predsedať španielsky oscarový režisér Pedro Almodóvar. Jej členmi sú ďalší špičkoví európski režiséri Paolo Sorrentino z Talianska a Maren Adeo z Nemecka, ako aj hollywoodska hviezda, herec a producent Will Smith a jeho krajanka Jessica Chastain, ich francúzska kolegyňa, herečka a režisérka Agnes Jaouio, čínska herečka Bingbing Fan, juhokórejský filmár Park Chan-Wook i renomovaný skladateľ filmovej hudby Gabriel Yared, Francúz libanonského pôvodu, ktorý je laureátom Oscara i prestížnej ceny Grammy za prácu k filmu Anglický pacient.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?