20. 09. 2017 09:00 | ČESKÁ REPUBLIKA/markiza.sk

Agáta Prachařová fajčila aj počas tehotenstva. S povolením lekárky

Dievčatko dostalo meno Mia a je zdravé. Ale vôbec to tak nemuselo byť.

Agáta Prachařová fajčila aj počas tehotenstva. S povolením lekárky
Agáta Prachařová fajčila aj počas tehotenstva. S povolením lekárky Foto: Profimedia.sk

Portál blesk.cz ukázala čitateľom exkluzívne fotografie, na ktorých je zachytená Agáta Prachařová pri fajčení cigarety. Všímavý čitateľ ich informoval, že ju videl v kaviarni s otcom, kde fajčila jednu cigaretu za druhou. O pár dní nato česká hviezda porodila dievčatko. Pätnásť dní pred termínom.

Dievčatko dostalo meno Mia a je zdravé. Ale vôbec to tak nemuselo byť. Podľa odborníkov fajčenie ohrozuje nielen matku, ale aj nenarodený plod. Dokonca môže spôsobiť predčasný pôrod.

profimedia-0340972058.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Aj gynekológ Karel Přibyl pre blesk.cz potvrdil, že deti bývajú častejšie postihnuté syndrómom náhleho úmrtia novorodenca. Fajčenie zvyšuje výskyt zhubných nádorov u detí. Najčastejšie ide o nádory mozgu, leukémiu a lymfómy. Častejšie sú tiež alergie a astma. Je vedecky dokázané, že deti fajčiarok majú znížený intelekt, väčšie množstvo problémov so správaním, hyperaktivitou, nedostatkom pozornosti a podobne.

Agáta sa obhajuje tým, že to prebrala s lekárkou a tá jej odporučila, aby znížila dávku na tri maximálne päť cigariet za deň.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?