21. 09. 2017 12:50 | PRAHA/ nt

Čo robí prepustený Kajínek? Predviedol fešnú doktorku aj nové luxusné auto

Tento víkend to budú štyri mesiace, čo je Kajínek na slobode a biedou rozhodne netrpí.

Čo robí prepustený Kajínek? Predviedol fešnú doktorku aj nové luxusné auto
Čo robí prepustený Kajínek? Predviedol fešnú doktorku aj nové luxusné auto Foto: Profimedia.sk

Okolo väzňa Jiřího Kajínka bol vždy veľký rozruch. Na jeho prvé kroky z väzenia na slobodu sa prišli pozrieť desiatky ľudí a novinárov a každého zaujímalo, čo bude robiť prepustený väzeň teraz.

profimedia-0350061330.jpg
Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia.sk
 

Naposledy sa naňho prišla pozrieť verejnosť do istého kníhkupectva, kde prišiel podpisovať svoju knihu. Tú síce vydal v roku 2014, ale podpísať ju mohol až teraz, keď si užíva slobodu. V tom čase totiž ešte sedel v rýnovickej väznici, keďže ho v roku 1998 odsúdili na doživotie za dvojnásobnú vraždu a ublíženie na zdraví. Kníkupectvo teraz čelí kritike, že z vraha robí celebritu.

profimedia-0350056870.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Jiří už teraz tvrdí, že plánuje vydať aj druhú knihu. "Tá bude o policajtoch, sudcoch, štátnych zástupcoch, všetkých ľudí v prípade, väzenskej službe, generálom riaditeľstve. Budem ich všetkých menovať, aby všetci vedeli, kto je kto. Pokojne sa za to nechám zažalovať, pretože poviem pravdu, nič iné," povedal pre blesk.cz.

Tento víkend to budú štyri mesiace, čo je Kajínek na slobode a biedou rozhodne netrpí. Fotografi ho zachytili na Václavskom námestí ruka v ruke s priateľkou Magdou Gubovou, ktorá sa živí ako psychoterapeutka. Tej na ruke žiaril prsteň, ktorý vyzerá ako zásnubný.

profimedia-0350056888.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Kajínek mal peňaženku plnú tisícových bankoviek a z parkoviska sa odviezli na jeho Mercedese triedy E, ktorého cena sa v Česku pohybuje okolo dvoch miliónov českých korún.

A odkiaľ na to vzal? Kajínkovi pomáhajú príjmy z filmu Petra Jákla a taktiež z predaja svojej knihy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?