26. 09. 2017 16:10 | PRAHA/dg

Posledná fotka herca Jana Třísku pred pádom z mosta. Z tohto záberu behá mráz po chrbte

Česká herecká legenda zomrela po sobotňajšom páde z Karlovho mostu.

Posledná fotka herca Jana Třísku
Posledná fotka herca Jana Třísku Foto: Blesk/Profimedia.cz
Jan Tříska
Jan Tříska
Jan Tříska

Český herec Jan Tříska (†80) zahynul v sobotu po nešťastnom páde z Karlovho mostu. Svedkovia z miesta nehody tvrdia, že pád nemusel dopadnúť tak tragicky. Píše portál BLESK.cz.

Legendárny herec zatiaľ za nejasných okolností spadol do ľadovej Vltavy v sobotu okolo šestnástej hodiny. Ani ľudia, ktorí boli na moste v osudný moment, si nie sú istí tým, či do rieky skočil úmyselne alebo išlo len o nešťastnú náhodu. Na okraji múrika nohami smerom k rieke vedľa súsošia sv. Václava, Norberta a Žigmunda sedel asi 40 minút.

Nešťastný moment zachytáva aj posledná fotka Jana Třísku, na ktorej má na hlave červenú šiltovku a opiera sa o sochu. „Šli sme okolo asi o štvrť na štyri. Pýtala som sa ho, či by nebolo lepšie si sadnúť obrátene. Opovedal mi: ‚To je v poriadku.' Ešte raz som sa vrátila, ale on mi veľmi pokojne odpovedal: ‚Takto mi je dobre,'" povedala pre Blesk Jitka S.

Posledná fotka Jána Třísku pred pádom z mosta
Posledná fotka Jána Třísku pred pádom z mosta Foto: Blesk/Profimedia.cz
 

„Nebol dezorientovaný, vyzeral spokojne. Usúdila som, že vie, čo robí a išli sme ďalej, a to do tragédie ostávalo ešte 40 minút," dodala Jitka, ktorá nebola jediná, ktorá sa zaujímala o sediaceho starčeka na Karlovom moste. „Ani som nevedel, že je to Tříska, to mi došlo až po chvíli," povedal člen ochranky mostu.

„Napomenul som ho, on zliezol, ospravedlnil sa a chvíľu sme sa tam rozprávali. Bol úplne pokojný, žiadny náznak nejakého smútku alebo samovražedného úmyslu," dodal muž. Zatiaľ čo sa strážnik vydal smerom ku Staromestskej mostovej veži, herec znova vyliezol na múrik a došlo k nešťastnému pádu.

„Mladíci volali ‚skoč'!" hovorí Slovenka Ľudmila

Portálu iDNES.cz sa ozvala svedkyňa, ktorá tvrdí, že chvíľu pred pádom volali na Jana Třísku dvaja mladíci, ktorí ho vyzývali k tomu, aby skočil z mosta. „Prechádzali sme sa s manželom a vnučkou po Karlovom moste, keď ma zarazilo, že na zábradlí smerom k vode sedí starý pán. To mohlo byť asi štvrť na štyri. Pri ňom stála asi 20-ročné tmavovlasé dievča, ku ktorej sa pán nakláňal a niečo si hovorili. Obaja pôsobili pokojne. Moja vnučka si ešte všimla ďalších dvoch mladíkov, ktorí vraj na toho pána pokrikovali ‚Ty to dáš, skoč, skoč.' Na chvíľu sme sa zastavili, či nebude potrebovať pomoc, ale nič sa nedialo, a tak sme šli ďalej," opísala situáciu na moste Ľudmila B. zo Senice.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?