Správy z vášho kraja:
06. 12. 2017 21:19 | NEW YORK/TASR

Na jar vyjde nový album legendárneho gitaristu Jimmyho Hendrixa

Hendrix, často označovaný za najgeniálnejšieho gitaristu všetkých čias, zomrel 18. septembra 1970 v hotelovej izbe v Londýne.

Portrét Jimmyho Hendrixa.
Portrét Jimmyho Hendrixa. Foto: shutterstock/igormuller

Doposiaľ nezverejnené skladby zosnulého legendárneho hudobníka Jimmyho Hendrixa, ktoré nahral v rokoch 1968 až 1970, vyjdú na jar 2018 na novom albume. V stredu to oznámili spoločnosť Experience Hendrix a hudobné vydavateľstvo Legacy Recordings s tým, že Hendrixov nový album s názvom "Both Sides of the Sky" vyjde 9. marca 2018.

Podľa agentúry AP bude na pripravovanom albume celkovo 13 piesní, z ktorých desať sa doposiaľ neobjavilo na žiadnom nosiči. Tento nový album je už tretí v poradí, ktorý vydali z archívu tohto slávneho gitaristu. V roku 2010 vyšiel album "Valleys of Neptune" a o tri roky neskôr "People, Hell and Angels".

Eddie Kramer, ktorý sa podieľal na nahrávaní každého Hendrixovho albumu počas jeho života, v rozhovore pripomenul, že rok 1969 bol pre Hendrixa "experimentálnym rokom".
Mnohé skladby na albume nahrali skupiny Band of Gypsys a Hendrix's trio s Buddym Milesom a Billy Cox. Spevák Stephen Stills sa objaví v dvoch skladbách: "$20 Fine" a "Woodstock."

Hendrix, často označovaný za najgeniálnejšieho gitaristu všetkých čias, sa popri hre na gitaru preslávil aj drogovými aférami s fanúšičkami. "Čierny Elvis Presley" - ako ho nazvali noviny New York Times - zomrel 18. septembra 1970 v hotelovej izbe v Londýne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?