11. 12. 2017 17:30 | PRAHA/markiza.sk

Kocián z Luneticu o drogovej závislosti: Z ústavu utiekol, liečiť sa chce sám

Speváka súdne potrestali za napadnutie svojej bývalej priateľky na konci októbra.

Martin Kocián v roku 2011
Martin Kocián v roku 2011 Foto: Profimedia.sk

Martin Kocián (41) má za sebou nielen opletačky so zákonom, ale dokonca skončil aj v liečebni pre drogovo závislých. Dlho tam však nevydržal a nakoniec odtiaľ utiekol. Informuje blesk.cz.

Bývalého člena skupiny Lunetic súdne potrestali za napadnutie svojej bývalej priateľky na konci októbra. Dostal ročnú podmienku s trojročnou skúšobnou dobou za to, že ju v návale zlosti trafil topánkou do hlavy, fackoval ju, ťahal za vlasy a udrel lakťom do nosa. Dokonca ju vláčil po byte a niekoľkokrát kopol. Jeho expriateľka v dôsledku zranení skončila v nemocnici.

Aj keď by sa zdalo, že bol v danom momente spevák pod vplyvom drog, on tvrdí, že pervitín neberie už roky. Zo všetkého sa vraj dostal sám. „Som tvrdohlavý. Nikdy som neabsolvoval celé liečenie,“ uviedol pre portál super.cz. V roku 2003 vydržal na liečení 20 dní a potom mal abstinovať päť rokov.

Na samotnú liečebnu si nespomína v najlepšom. „To prostredie tam ma trošku vystrašilo. Rozhodol som sa fetu zbaviť sám a zatiaľ sa mi to darí. Keby som zasa mal tendenciu do toho spadnúť, určite ako prvý vyhľadám ambulantné liečenie,“ tvrdí.

Odborníci si však o tom myslia niečo iné. Keď ho na začiatku školského roka vzal jeho kamarát do Opavy na prednášku o zdolávaní závislostí, lekári, ktorí ho tam vtedy videli, mu podľa jeho slov dôrazne odporúčali, aby v liečebni ostal. Martin však neposlúchol.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?