Správy z vášho kraja:
18. 01. 2018 21:31 | LONDÝN/TASR

Bridgitte Bardot nechápe herečky, ktoré sa zapojili do kampane #MeToo

Bardotová uviedla, že keď bola mladšia a pracovala vo filmovom priemysle, tak si pozornosť mužov užívala.

Bridgitte Bardot na archívnej snímke z roku 2006.
Bridgitte Bardot na archívnej snímke z roku 2006. Foto: TASR/AP

Bývalá francúzska herečka Brigitte Bardot označila herečky, ktoré v podobe kampane #MeToo poukázali na problematiku sexuálneho obťažovania, za "pokrytecké". Informovala o tom vo štvrtok spravodajská televízia BBC.

"V prevažnej väčšine prípadov sú (tieto herečky) pokrytecké, smiešne, nezaujímavé," uviedla 83-ročná bývalá hviezda filmového plátna v rozhovore pre francúzsky magazín Paris Match. Reagovala tak na otázku, aký postoj má k herečkám, ktoré odsúdili sexuálne obťažovanie vo filmovom priemysle.

Podľa Bardot je medzi nimi veľa herečiek, ktoré flirtujú s producentmi, aby rolu získali. "Potom, aby sa o nich rozprávalo, povedia, že ich obťažovali. V skutočnosti im to nepomáha, ale poškodzuje."

Bardot uviedla, že keď bola mladšia a pracovala vo filmovom priemysle, tak si pozornosť užívala. Dodala, že nikdy nebola obeťou sexuálneho obťažovania a podľa nej "bolo roztomilé, keď jej povedali, že je nádherná, alebo že má pekný malý zadok".

Bardotovej reakcia prišla po tom, ako ďalšia slávna francúzska herečka Catherine Deneuve minulý týždeň ako jedna zo stovky osobností podpísala list kritizujúci kampaň #MeToo. Po vlne kritiky, ktorú list vyvolal, sa neskôr obetiam sexuálneho obťažovania ospravedlnila, na svojom postoji ale nemieni nič meniť.

Deneuve spolu s ďalšími signatárkami výzvy zverejnenej v denníku Le Monde tvrdí, že obvinenia zo sexuálneho obťažovania voči mužom, ktoré prišli po škandále okolo hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina v podobe kampane #MeToo, sú nespravodlivé a nemalo by sa im brániť, aby ženy zvádzali. V liste vyslovujú poľutovanie nad vlnou "verejných odsúdení" mužov po odhalení, že Weinstein znásilnil alebo sexuálne napadol desiatky žien.

Brigitte Bardot, ktorá sa po ukončení hereckej kariéry v roku 1973 angažuje za práva zvierat, od 90. rokov viackrát pokutovali za jej kontroverzné vyjadrenia na adresu rituálneho zabíjania zvierat a prisťahovaleckej politiky francúzskej vlády. Naposledy bola v júni 2008 odsúdená na pokutu vo výške 15.000 eur za podnecovanie k rasovej, resp. náboženskej nenávisti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?