20. 02. 2018 10:30 | BRATISLAVA/nt

Boris Pršo o mozgovej príhode: Všetko som si uvedomoval, ale nemohol som nič urobiť

Borisov svet sa nečakane obrátil naruby pred pol rokom. Dramatické momenty, keď mu išlo o život, sa odohrali na generálke šou Let's Dance.

Boris Pršo otvorene o mozgovej príhode: Všetko som si uvedomoval, ale nemohol som nič urobiť
Boris Pršo otvorene o mozgovej príhode: Všetko som si uvedomoval, ale nemohol som nič urobiť

"Nečakal som, že toľko ľudí ma bude chcieť ísť pozrieť a budú sa na mňa tešiť a pýtať sa na mňa. Aj to bol taký impulz, že asi im chýbam a asi sa na mňa tešia," začal rozprávať Boris po tom, ako sa v Markíze zvítal s kolegami.

Potom sme sa spolu usadili v štúdiu Telerána, kde bol Boris ako doma. "Z tohto štúdia si pamätám veľa, lebo tu som strávil podstatnú časť svojho života. Som rád, že sme tu a že sme vybrali toto miesto," povedal.

A ako sa cíti? Ako sa má? "Asi fajn. Snažím sa napredovať, nejako fungovať, tak hádam je to v pohode,"

Borisov svet sa nečakane obrátil naruby pred pol rokom. Dramatické momenty, keď mu išlo o život, sa odohrali na generálke šou Let's Dance. "Ja som sa bol ešte ráno naraňajkovať, keď som sa vrátil, tak už mi bolo zle," spomína Boris.

Bolo to stále horšie. Až napokon skolaboval. "Ochabovalo mi svalstvo a tá jedna polovica odchádzala. Pamätám si všetko. Aj keď prišla záchranka, aj keď ma odviezli. To si uvedomuješ, riešiš to, len s tým nemôžem nič robiť," dodal náš kolega.

S krvácaním do mozgu sa ho ujali lekári. Na prvé dni v nemocnici si vôbec nepamätá. Absolvoval náročné operácie. Až na tretíkrát sa zákrok podaril. Krvácanie do mozgu ale zanechalo následky.

Boris ale statočne bojuje a tvrdo na sebe pracuje. Viac v reportáži Lenky Stankovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?