Správy z vášho kraja:
16. 04. 2018 08:04 | VIEDEŇ/TASR

Bradatá speváčka Conchita Wurst priznala, že má vírus HIV

K tomuto kroku bola prinútená vyhrážkami svojho bývalého partnera.

conchita.jpg
conchita.jpg Foto: TASR

Rakúska víťazka Eurovíznej pesničkovej súťaže, speváčka Conchita Wurstová, priznala, že má vírus HIV. Zverejnila to v príspevku na sociálnej sieti Instagram s tým, že k tomuto kroku bola prinútená vyhrážkami svojho bývalého partnera. Informovala o tom v noci na pondelok agentúra DPA.

"Bola som HIV pozitívna niekoľko rokov," napísala Wurstová. "Toto (priznanie) je v súčasnosti pre verejnosť nepodstatné, ale môj expriateľ sa mi vyhrážal, že túto súkromnú informáciu zverejní," vysvetlila Wurstová. Podľa nej tak urobila preto, lebo nikto nemá právo sa jej vyhrážať a ovplyvňovať jej život.

Povedala, že od chvíle, čo jej HIV diagnostikovali, sa však liečila a vírus bol u nej mnoho rokov pod hranicou zistiteľnosti - a preto HIV nemohla preniesť. "Dúfam, že týmto dodám ostatným odvahu," dodala v závere svojho príspevku. 

Conchita Wurstová, bradatá rakúska speváčka, za ktorou sa skrýva interpret známy pod občianskym menom Thomas Neuwirth, triumfovala v Eurovíznej pesničkovej súťaži v roku 2014 s piesňou Rise Like a Phoenix.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?