Správy z vášho kraja:
23. 04. 2018 09:45 , článok bol aktualizovaný 23. 04. 2018 10:51 | LONDÝN/zv, tasr

Kate Middleton porodila tretie dieťa!

Informáciu potvrdila kráľovská rodina.

Kate Middleton
Kate Middleton Foto: TASR
Oficiálny list, v ktorom potvrdili správu o narodení kráľovského dieťaťa, vystavili pred Buckinghamský palác na ornamentálny zla
Oficiálny list, v ktorom potvrdili správu o narodení kráľovského dieťaťa, vystavili pred Buckinghamský palác na ornamentálny zla
Kráľovský oznamovateľ Tony Appleton vykričal do sveta radostnú novinu.

Je to chlapec! Kate Middleton v pondelok 23. apríla o 11.01 h miestneho času porodila princovi Williamovi tretie dieťa. Mamička aj chlapček sú v poriadku a šťastný otec bol pri pôrode. Synček mal po narodení 3,8 kg.

Kráľovská rodina zverejnila všetky dôležité údaje o novorodeniatku prostredníctvom oficiálneho mailu pre tlač, ale aj listu, ktorý vystavili pred Buckinghamským palácom na ornamentálnom zlatom stojane a zároveň ho zdieľali aj na sociálnych sieťach.

Oficiálny list, v ktorom potvrdili správu o narodení kráľovského dieťaťa, vystavili pred Buckinghamský palác na ornamentálny zla
Oficiálny list, v ktorom potvrdili správu o narodení kráľovského dieťaťa, vystavili pred Buckinghamský palác na ornamentálny zla Foto: AP
 

Kráľovský oznamovateľ Tony Appleton vykričal do sveta radostnú novinu

 

Najskôr ale radostnú novinu o príchode piateho nástupcu na trón oznámili kráľovnej Alžbete II., jej manželovi vojvodovi z Edinburghu, princovi Charlesovi a vojvodkyne z Cornwallu Camile či princovi Harrymu a ostatným členom rodiny.

 

Kate Middleton (36) previezli v pondelok 23. apríla pred 6.00 h ráno miestneho času do nemocnice svätej Márie v Londýne. Ide o tú istú nemocnicu, kde porodila princa Georga (4) a princeznú Charlotte (2).

Pri sebe mala ten istý gynekologicko-pôrodnický tím, ktorý sa skladal približne z 20 odborníkov, tak ako pri predošlých dvoch pôrodoch.

lingo.jpg
Foto: AP
 

Kensingtonský palác uviedol, že princ George a princezná Charlotte so vzrušením očakávali súrodenca a vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea sú nesmierne vďační za blahoželania, ktoré dostali z celého sveta. 

Ľudia kempovali pred nemocnicou už niekoľko dní

Príchod piateho nástupcu na trón a šiesteho pravnúčaťa kráľovnej Alžbety II. a vojvodu z Edinburghu sledovali svetové médiá už od rána. Fanúšikovia kráľovskej rodiny aj novinári čakali, či im trojnásobní rodičia ukážu svoj poklad už v deň pôrodu.

Dočkali sa. Zábery nájdete TU.

Niektorí pred nemocnicnou doslova kempovali už niekoľko dní. Podľa BBC Sharon McEwan chodil pred krídlo Lindo Wing každý deň viac ako dva týždne. Caryll Foster tam kempoval šesť dní a 63-ročný John Loughrey neuveriteľných 15 dní. Podľa jeho slov sa tam už cítil ako doma.

 

Fanúšikovia kráľovskej rodiny.
Foto: AP
 

Kate je na materskej dovolenke od 22. marca, kedy bola spolu s princom Williamom na charitatívnom obede v Londýne.

Kate Middleton na poslednej oficiálnej verejnej akcii 22. marca.
Kate Middleton na poslednej oficiálnej verejnej akcii 22. marca. Foto: AP
 

Briti stávkovali, či to bude chlapec alebo dievča

Briti aj tentoraz vo veľkom stávkovali, či to bude chlapec alebo dievčatko. Podľa bookmakerov sú najobľúbenejšie dievčenské mená Mary, Alice, Alexandra, Elizabeth a Victoria a chlapčenské Arthur, Albert, Frederick, James a Philip. 

Najviac tipujú chlapčenské meno Arthur.

Najkrajšie chvíle Kate Middleton a princa Williama

 
 

Novinári pred nemocnicou.
Foto: AP
 

Kate Middleton je v nemocnici.
Foto: AP Photo/Alastair Grant
 
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?