Správy z vášho kraja:
14. 06. 2018 17:17 | LONDÝN/Šoubiz

Meghan urobila prvé verejné faux pas. Kráľovná ju ihneď “upratala“

Ihneď jej zmizol úsmev z tváre.

Vojvodkyňa Meghan s kráľovnou Alžbetou II.
Vojvodkyňa Meghan s kráľovnou Alžbetou II. Foto: AP

Vojvodkyňa Meghan sprevádzala kráľovnú Alžbetu II. na oficiálnej ceste do grófstva Cheshire, kde boli spolu prítomné pri otváraní nového mostu. Pre manželku princa Harryho bolo veľkou cťou, že mohla kráľovnú doprevádzať a cestovať s ňou z Londýna v špeciálne upravenom vlaku.

Podľa fotiek si výborne rozumejú. Kráľovná sa dokonca na niektorých záberoch v Meghaninej spoločnosti doslova škerila. Pri odchode z oficialít však úsmev z tváre zmizol vojvodkyni zo Sussexu.

Meghan sa totiž podaril vyrobiť prvý menší kráľovský trapas. Pri nastupovaní do auta púštala ako prvú kráľovnú. Tá však zostala stáť a nenastúpila. Harryho manželka sa jej spýtala, kto má prednosť a potom nastúpila do vozidla.


Expert na kráľovskú etiketu toto faux pas vysvetlil pre portál MailOnline: „Kráľovná vždy sedí za vodičom. V tomto prípade to však nenariaďuje protokol. Ide len o silu zvyku. Protokol totiž hovorí, že najdôležitejšia osoba sedí v aute diagonálne za vodičom. Kráľovná však vždy uprednostňuje sedieť priamo za osobou, ktorá šoféruje.“

Britská panovníčka to hádam Američanke odpustí a naďalej si budú výborne rozumieť. Meghan si musí zvyknúť na prísne pravidlá, ktoré musí na verejnosti dodržiavať.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz