Správy z vášho kraja:
10. 12. 2018 10:00 | BRATISLAVA/PR článok

Francúzska speváčka ZAZ vo februári opäť v Bratislave!

Okúzlila svet skladbami, v ktorých sa miešajú tradície gypsy jazzu, francúzskeho šansónu, melodického popu, swingu s príchuťou latina a flamenca.

Speváčka ZAZ.
Speváčka ZAZ. Foto: ©Yann Orhan
Speváčka ZAZ.
Obala albumu speváčky ZAZ.
Vstupenka - ZAZ.

Živelná a nespútaná umelkyňa, ktorej temperament už spoznalo aj slovenské publikum, vydala na jeseň nový album a hneď po ňom sa chystá na turné, v rámci ktorého nevynechá ani Bratislavu. Novodobá Edith Piaf predstaví svoje novinky v Incheba Expo Aréne 16. februára 2019.

ZAZ okúzlila svet skladbami, v ktorých sa miešajú tradície gypsy jazzu, francúzskeho šansónu, melodického popu, swingu s príchuťou latina a flamenca.

Isabelle Geffroy si svoju popularitu tvrdo odpracovala a prečo vlastne ZAZ? "Neznamená to nič - znie mi to ako Zorro... Prišlo mi to ľahšie zapamätateľné ako Isabelle", povedala o svojom umeleckom mene ZAZ.

Speváčka ZAZ.
Speváčka ZAZ. Foto: ©Yann Orhan
 

Už od svojich štyroch rokov vedela, že sa chce stať speváčkou, vyštudovala hudobné školy, spievala na uliciach Montmartru, od roku 2001 prešla viacerými bluesovými a jazzovými kapelami s ktorými vystupovala od Casablancy po Sibír, ale pozná aj publikum v Japonsku, Kolumbii, či dokonca v Egypte. Všade tam spievala okrem svojich vlastných piesní aj to najlepšie od Edith Piaf, Serge Gainsbourga, Charlesa Aznavoura, či amerického blues.

V roku 2006 sa vrátila do Paríža a o tri roky na to vyhrala v natrieskanej mekke hudobníkov - koncertnej sále Olympia spevácku súťaž mladých talentov.

Speváčka ZAZ.
Speváčka ZAZ. Foto: ©Yann Orhan
 

Potom sa to všetko rozbehlo: Debutový album ZAZ, úspechy a ocenenia vo všetkých frankofónnych krajinách, druhý album recto Verso s hitmi On Ira a Si, tretí album Paris produkovaný Quincy Jonesom, čo bol jej splnený sen. Na albume oprášila a do nového šatu obliekla všetky najkrajšie skladby o meste na Seine ako poctu francúzskej metropole, v ktorej našla druhý domov.

Speváčka ZAZ bude koncertova na Slovensku.
Speváčka ZAZ bude koncertova na Slovensku.
 

Na jej tohtoročnú albumovú novinku sa už určite teší aj početné slovenské publikum, ktoré si ju bude môcť vychutnať naživo v sobotu 16. februára 2019 o 19.00 h v Incheba Expo Aréne Bratislava. Vstupenky od 39 eur v predaji siete Ticketportal.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?