10. 01. 2019 16:06 | LOS ANGELES/Šoubiz

Veľké nejasnosti okolo odovzdávania Oscarov: Po 30 rokoch bez moderátora?

Najväčšiu filmovú udalosť roka možno čakajú radikálne zmeny!

Minulý ročník moderoval moderátor a komik Jimmy Kimmel
Minulý ročník moderoval moderátor a komik Jimmy Kimmel Foto: Pizzello/Invision/AP

Celý filmový biznis a milióny fanúšikov po celom svete sa už pripravujú na 91. ročník odovzdávanie cien Americkej filmovej akadémie. Veľkolepá ceremónia sa uskutoční 24. februára, teda už o šesť týždňov. A stále nie je úplne jasné, ako presne bude oscarový večer vyzerať.

Vyzerá to totiž tak, že noc Oscarov čakajú radikálne zmeny. Po troch desaťročiach je dosť pravdepodobné, že slávnostné odovzdávanie najprestížnejších filmových ocenení, sa bude musieť zaobísť bez hlavného moderátora. Podľa viacerých zdrojov stránky Variety producenti pripravujú program s viacerími hviezdami, ktoré uvedú jednotlivé časti programu.

Pôvodne mal 91. ročník veľkolepej udalosti moderovať herec a komik Kevin Hart, no tejto pocty sa vzdal, pretože musel čeliť obrovskej kritike verejnosti pre svoje hanlivé poznámky a komentáre na adresu homosexuálnej komunity.

Hoci organizátori oscarovej šou údajne veľmi chceli, aby svoje rozhodnutie zmenil, samotný Hart sa 9. januára v televíznej šou Good Morning America vyjadril, že oscarovú ceremóniu moderovať určite nebude.

Viacerí poprední činitelia z Americkej filmovej akadémie sa vraj obávajú, že priamy prenos bez moderátora, ktorý je pre divákov často najväčším lákadlom, bude pre slávnostný večer pohromou. Ako naposledy pred 30 rokmi, keď si tento experiment vyskúšali.

No objavili sa aj názory, ktoré absenciu moderátora považujú za pozitívnu. "Prečo tomu nedať šancu. Nech bude na pódiu ktokoľvek a povie čokoľvek, aj tak to všetci budú brutálne analyzovať. A úprimne si priznajme, časy moderovania Boba Hopea a Billyho Crystala sú preč," vyjadril sa pre Variety mediálny konzultant Brad Adgate.

Prenos z odovzdávania Oscarov bez moderátora sa uskutočnil iba raz, pred spomínanými 30 rokmi, keď večer otváralo 11-minútové muzikálové číslo namiesto úvodného príhovoru hostiteľa. Viackrát sa stalo, že slávnostná ceremónia mala dvoch prípadne až troch rovnocenných spolumoderátorov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz