Správy z vášho kraja:
11. 04. 2018 11:30 | LONDÝN/TASR

Zoznam pozvaných na svadbu Harryho a Meghan odhalil nečakané: Mnohé osobnosti si neškrtnú

Rozhodnutie súvisí s faktom, že Harry je len piatym v poradí v následníctve britského trónu.

Meghan Markle a princ Harry
Meghan Markle a princ Harry Foto: AP Photo/Alastair Grant

Britský princ Harry a Meghan Markle nepozvali na svoju svadbu premiérku Theresu Mayovú či opozičného lídra Jeremyho Corbyna.

Rozhodnutie nemať "oficiálny zoznam" zúčastnených politických lídrov taktiež znamená, že nepozvú ani amerického prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica BBC s tým, že toto rozhodnutie súvisí s veľkosťou kostola, kde ich oddajú a s faktom, že Harry je len piatym v poradí v následníctve britského trónu.

 

Takisto sa potvrdilo, že medzi 600 pozvanými nie sú ani Barack a Michelle Obamovci, ktorí sú priateľmi princa.

Agentúra AP pripomína, že na svadbe Harryho staršieho brata Williama a Kate Middleton sa zúčastnili mnohí politici a svetoví lídri. Princ William je v poradí druhým následníkom britského trónu.

Princ Harry a americká herečka Meghan Markle budú mať svadobný obrad 19. mája na Windsorskom zámku v Kaplnke sv. Juraja, chráme z 15. storočia.

Očakáva sa, že do Windsoru zavíta viac ako 100-tisíc ľudí z rôznych oblastí Británie i z celého sveta.

 
 

Kráľovská svadba – Harry a Meghan

Svadba v britskej kráľovskej rodine rezonuje celým svetom. Televízia Markíza pripravila na 19. mája mimoriadnu reláciu, v ktorej bude monitorovať nielen priebeh sobáša princa Harryho s Meghan Markle, ale aj príchod svadobných hostí do kaplnky svätého Juraja na hrade Windsor a rovnako tak aj jazdu novomanželov v koči so slávnostným sprievodom.

Špeciálnu reláciu ku kráľovskej svadbe odvysiela TV Markíza 19. mája so začiatkom o 12.00 hod.

Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová PuškárováRoman Juraško. Zo štúdia bude priebeh svadby komentovať odborníčka na protokol a kráľovskú rodinu Katarína Diková Strýčková, historik Jakub Drábik a módna návrhárka Jana Pištejová. Priamo z Windsoru bude prinášať živé vstupy redaktorka Televíznych novín Ivana Miklánková. Sobáš v kaplnke svätého Juraja bude simultánne tlmočený.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?