Správy z vášho kraja:
16. 05. 2018 12:15 | LONDÝN/jh

Keby žila princezná Diana, Harrymu by jeho vyvolenú schválila. Tu sú dôvody

Tvrdí to britský spisovateľ, ktorý je autorom biografického diela o Diane.

prejanku2.jpg
prejanku2.jpg

Kniha Diana: Her True Story - In Her Own Words (Diana: Túžba po láske) od autora Andrewa Mortona, spôsobila pred 26 rokmi celosvetový ohlas. Až po Dianinej smrti vysvitlo, že škandalózna biografia vznikla za plnej a intímnej spolupráce s princeznou.

Andrew Morton sa s princeznou Dianou spriatelil a vedel o nej aj veci, ktoré dovtedy nikomu inému nepovedala. Zverejnil jej skutočný príbeh celému svetu. Tesne pred svadbou jej druhorodeného syna uviedol, že Diana by Harrymu jeho nastávajúcu manželku schválila.

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle Foto: TASR
 

Blížiaca sa svadba spôsobila veľký rozruch podobne ako aj svadba Diana s Charlesom. Morton tu vidí mnoho podobného. Stihol dokonca už vydať aj knihu Meghan: A Hollywood Princess. (Meghan: Hollywoodska princezná).

„Diana zomrela v 36 rokoch, Meghan prichádza na scénu v 36 rokoch. Svojím spôsobom má s Dianou mnoho spoločného. Je tiež elegantná, očarujúca a humanitárna," prezradil Morton pre agentúru Reuters.

V knihe o budúcej princeznej uvádza, že podľa jej priateľa z detstva chcela byť Meghan ako princezná Diana, bola jej vzorom.

„Všetko o nej vedela, sledovala jej pohreb a veľmi ju to vzalo," uviedol Morton. Spolu s priateľkami vraj zbierali plyšové hračky pre chudobné deti, aby sa aspoň trocha podobali Diane, ktorá pôsobila v rôznych charitatívnych a humanitárnych projektoch.

V televíznom interview dokonca aj sám Harry prezradil, že Meghan by bola s Dianou ako „najlepšie kamarátky". Prsteň, ktorý jej daroval, vraj obsahuje aj diamanty, ktoré patrili jeho matke princeznej Diane.

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle Foto: TASR
 

Morton si myslí, že britská kráľovská rodina sa zmenila. A to hlavne vďaka Diane. Aj to je zrejme jeden z dôvodov, prečo dovolili princovi Harrymu priviesť do rodiny rozvedenú hollywoodsku herečku s afroamerickými koreňmi.

„Teraz je tu žena, ktorá je zvyknutá na kamery, ktorá je sebavedomá, asertívna a prehnanú publicitu zvláda s nadhľadom," uviedol spisovateľ. Podľa neho však aj Meghan, podobne ako Diana, bude mať problém s niektorými kráľovskými protokolárnymi zvyklosťami.

 

Sledujte naživo svadbu princa Harryho a Meghan Markle v mimoriadnej relácii Kráľovská svadba - Harry a Meghan už túto sobotu o 12.00 h na Markíze!

 

Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová Puškárová a Roman Juraško. Zo štúdia bude priebeh svadby komentovať odborníčka na protokol a kráľovskú rodinu Katarína Diková Strýčková, historik Jakub Drábik a módna návrhárka Jana Pištejová. Priamo z Windsoru bude prinášať živé vstupy redaktorka Televíznych novín Ivana Miklánková. Sobáš v kaplnke svätého Juraja bude simultánne tlmočený.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?