Správy z vášho kraja:
17. 05. 2018 17:01 | LONDÝN/TASR

Na kráľovskej svadbe zaspieva Elton John. Nebude to mať ale vôbec jednoduché

Kto sa na svadbe zúčastní a kto naopak nedostal pozvánku?

Elton John
Elton John Foto: Profimedia.sk

Elton John (71) vystúpi na kráľovskej svadbe princa Harryho a Meghan Markle v sobotu 19. mája. Stále však nie je jasné, či bude sedieť za klavírom počas ceremónie v Kaplnke sv. Juraja, kde sa koná obrad, alebo až na recepcii. Informuje portál TMZ.

Ako blízky priateľ britskej kráľovskej rodiny to ale vôbec nebude mať jednoduché. Pred 21 rokmi zaspieval na pohrebe princeznej Diany, matky princa Williama a princa Harryho, svoju pieseň Candle in the Wind. Po emočnej stránke mu to teda rozhodne nikto v tej chvíli závidieť nebude.


Na svadbe nebudú chýbať ani bývalé členky dievčenskej skupiny Spice Girls. Neprídu však v plnej zostave. Pozvanie nedostali speváčky Mel B a Mel C. Hoci sa písalo, že počas udalosti zaspievajú, nakoniec sa tak nestane.

Svadobné oznámenia sa tlačili presne 22. marca. Pozornému oku neušlo, že na nich chýba prvé meno Meghan Markle Rachel (Meghan je jej stredné meno).

Svadobné oznámenia
Foto: Profimedia.sk
 

Zoznam hostí je "o čosi" kratší

Zoznam pozvaných na svadbu princa Harryho a Meghan je ale o čosi kratší, aký mali princ William a Kate Middleton. Na ich svadbe, ktorá sa konala vo Westminsterskom opátstve, bolo 1900 hostí. Kaplnka sv. Juraja je komornejšia a zmestí sa do nej 800 ľudí. Pozvaných bolo okolo 600 hostí.

Budúci mladomanželia pozvali na svadbu celkovo 2640 hostí. Asi 1200 pozvaných hostí bude z radov širokej verejnosti, približne 200 ich bude zastupovať charitatívne spolky a ďalšie organizácie, ktoré pár podporuje.

Medzi svadobnými hosťami budú aj miestni školáci, obyvatelia Windsoru a členovia kráľovskej rodiny. Na slávnostnú recepciu sa dostane už len 200 vyvolených. 

Kráľovná Alžbeta II. sa nakoniec na svadbe zúčastní

Na kráľovskej svadbe sa nakoniec zúčastní aj kráľovná Alžbeta II., hoci o jej prítomnosti sa dlho špekulovalo. Kráľovná Alžbeta II. je totiž hlavou anglikánskej cirkvi, ktorá nepodporuje rozvody. Meghan Markle už bola v minulosti vydatá a sľub „navždy spolu" tak porušila.

Nebolo by to ale prvýkrát, čo by hlava kráľovskej rodiny vynechala svadby členov svojej rodiny. Kráľovná dokonca nebola ani na obrade svojho syna, princa Charlesa a Camilly Parker-Bowles v roku 2005. Zúčastnila sa iba na slávnostnej recepcii.

Princ George a princezná Charlotte budú mať dôležitú úlohu

V stredu 16. mája Kensingtonský palác potvrdil, že princ George (4) bude na svadbe družbom a princezná Charlotte (3) družičkou. Tí, ktorí čakali, že na svadbe uvidia aj najmladšieho člena britskej kráľovskej rodiny princa Louisa, budú sklamaní. O drobca sa bude v ten deň starať opatrovateľka. Správu takisto potvrdil Kensingtonský palác. 

Nepozvaní, nevítaní

Pozvanie na kráľovsku svadbu nedostala premiérka Theresa Mayová ani opozičný líder Jeremy Corbyn. 

Rozhodnutie nemať "oficiálny zoznam" zúčastnených politických lídrov taktiež znamená, že nepozvali ani amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Medzi pozvanými nie sú ani manželia Obamovci, ktorí sú priateľmi princa.

A čo Meghanina rodina?

Starší nevlastní súrodenci bývalej americkej herečky Meghan Markle, Thomas a Samantha, na svadbu pozvaní neboli.

Jej synovec Tyler Dooley, Thomasov syn, a jeho mama Tracey, sa tiež pravdepodobne na zoznam pozvaných hostí nedostali. Píše The Sun.

Na svadbe bude prítomná Meghanina mama Doria Ragland a jej otec, Thomas Markle Sr, ju mal odviesť uličkou až pred oltár. Na svadbe však nakoniec prítomný nebude. Vyhlásenie zverejnil Kensingtonský palác vo štvrtok 17. mája.

„Bohužiaľ, môj otec sa nezúčastní na našej svadbe. Na otcovi mi vždy záležalo a dúfam, že bude mať priestor, ktorý potrebuje na to, aby sa sústredil na svoje zdravie,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení.

Zdroj: Twitter/KensingtonRoyal

Sledujte naživo svadbu princa Harryho a Meghan Markle v mimoriadnej relácii Kráľovská svadba - Harry a Meghan už túto sobotu o 12.00 h na Markíze!

 

Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová Puškárová a Roman Juraško. Zo štúdia bude priebeh svadby komentovať odborníčka na protokol a kráľovskú rodinu Katarína Diková Strýčková, historik Jakub Drábik a módna návrhárka Jana Pištejová. Priamo z Windsoru bude prinášať živé vstupy redaktorka Televíznych novín Ivana Miklánková. Sobáš v kaplnke svätého Juraja bude simultánne tlmočený.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?