03. 03. 2018 17:00 | USA/nocoscarov.markiza.sk

Intrigy, nenávisť a šokujúce fyzické premeny. Pri nakrúcaní týchto filmov prežívali herci peklo

Predstavíme vám filmy, pri tvorbe ktorých sa herecké esá poriadne zapotili!

Angelina Jolie a Johnny Depp pri nakrúcaní filmu Turista
Angelina Jolie a Johnny Depp pri nakrúcaní filmu Turista Foto: Profimedia.sk

Luxusné hotely, prvotriedne jedlo, starostlivosť ako v perinke. Aj vy si zákulisie hollywoodskych trhákov predstavujete ako raj na zemi? Mnohí herci to tak ale necítia. Pre mnohé úlohy musia hladovať, trápiť sa v posilňovni a nakrúcanie sa často realizuje v treskúcich mrazoch či horúcich štyridsiatkach. Výnimkou na pľaci nie sú ani hádky a intrigy. Predstavíme vám filmy, pri tvorbe ktorých sa herecké esá poriadne zapotili!

Christian Bale - kráľ premien

Najväčším kráľom drastických premien je Christian Bale. Pre film Mechanik schudol nezdravých 30 kilogramov. Jeho diéta pozostávala z čiernej kávy, jablka a konzervy tuniaka. Kvôli filmu Batman zasa Christian pribral 45 kilogramov - najmä svalovej hmoty.

Pre film Špinavý trik svoju hmotnosť zvýšil o 20 kilogramov čistého tuku - necvičil, len jedol. Tlačil do seba pizzu či desiatky šišiek denne.

Ďalšou tvárou extrémnych váhových premien je Matt Damon, pribral i schudol 20 kilogramov, pričom náročná strata váhy sa vo filme ukázala len počas niekoľkých minút.

Majster Jared Leto

Obetu v podobe váhových výkyvov podstúpil aj Jared Leto či Matthew McConaughey pre oscarový film Klub poslednej nádeje. Zahral si HIV pozitívneho muža, kvôli úlohe zhodil 20 kilogramov.

Nelichotivou premenou prešla aj Charlize Theron, ktorá sa z jednej z najkrajších herečiek Hollywoodu zmenila na drsnú a neveľmi príťažlivú vrahyňu Eileen Wuornos.

Nenávisť a intrigy

Utrpenie na pľaci nebýva len fyzického charakteru, úlohu zohráva aj psychika a napätie, ktoré medzi hercami nie je ojedinelé.

Nakrúcanie romantického filmu Zápisník jednej lásky komplikovala nenávisť medzi hercami Ryanom Goslingom a Rachel McAdams. Tieto emócie sa však po filme otočili o 180 stupňov a z hercov sa stali zaľúbenci.

Kamošky zo Sexu v meste? Nehrozí!

Nevraživosť k sebe prechovávali aj najlepšie priateľky zo seriálu Sex v meste - Sarah Jessica Parker a Kim Catrall. Vďaka Kim bolo stopnutý aj tretí plánovaný samostatný film. Dôvod? Seriálová Carrie na ňu vraj nebola vôbec milá. Ich nepriateľstvo pretrváva dodnes. 

Dnes sú z nich manželia, kedysi si nevedeli prísť na meno

Na meno si nevedeli prísť ani terajší manželia Mila Kunis a Ashton Kutcher pri nakrúcaní seriálu Tie roky sedemdesiate. Liezli si vraj tak na nervy, že mimo klapiek nedokázali byť spolu v jednej miestnosti. Dnes sú rodičmi dcérky Wyatt a syna Dmitriho.

Johnny, ty smrdíš!

Nervy Angeliny Jolie ničil kolega Johnny Depp počas tvorby filmu Turista. Noci podľa nej trávil na večierkoch a na pľac chodil špinavý a neveľmi voňavý.

Diktátorka Marilyn

Legendárny a milovaný film Niekto to rad horúce úspešne skrýval napätie medzi Tonym Curtisom a Marilyn Monroe. Herečka vraj všetkých komandovala a bozkávať ju podľa Tonyho bolo ako bozkávať Hitlera.

POZRI AJ:  Filmový kritik Peter Konečný: To, čo sa udialo minulý rok pri slovenských filmoch, je výnimka

 

Nenechajte si ujsť Noc Oscarov s Romanom Juraškom a jeho hosťami krátko po polnoci z nedele na pondelok na televízii Doma!

 


Komentáre ( 0)