03. 07. 2014 09:37 |

Zomrel boxer Tibor Rafael (†44). Jeho telo našli v kontajneri

Medzi povrazmi si vybojoval aj európky vicemajstrovský titul.

Vo veku 44 rokov zomrel v utorok 1. júla v Komárne bývalý slovenský reprezentant v boxe Tibor Rafael. Agentúru SITA informoval v stredu generálny sekretár Slovenskej boxerskej federácie (SBF) Ján Brandejs.

Rodák z Komárna získal medzi povrazmi dve medaily na najvýznamnejších podujatiach, obe v úspešnom roku 1993.

Na majstrovstvách Európy v tureckej Burse obsadil druhé miesto, na svetovom šampionáte vo fínskom Tampere tiež v kategórii do 60 kg klasifikovali Tibora Rafaela na bronzovom stupienku.

Portál pluska.sk píše, že Rafael svoj život po skončení kariéry zvládal ťažko a podľahol alkoholu a automatom. Ranila ho aj zrazila smrť tehotnej družky, s ktorou sa nedokázal vyrovnať. Jeho bezvládne telo našli okoloidúci trčať z kontajnera na smeti.