09. 06. 2016 19:20 | BRATISLAVA/Katarína Plevová

Na korčuliach s "Kráľom ľadu"

Jevgenij Pľuščenko príde opäť na Slovensko!

Tomáš Verner v Bratislave.
Tomáš Verner v Bratislave. Foto: Kristína Plevová

Tentokrát ako hviezda šou Králi ľadu. Jej súčasťou bude aj vystúpenie českého krasokorčuliara, majstra Európy Tomáša Vernera, s ktorým sme sa stretli priamo na ľade.

Štvornásobný olympijský medailista Jevgenij Pľuščenko podstúpil v marci tohto roku náročnú operáciu krčnej chrbtice.

Jeho zdravotný stav sa však zlepšuje, a tak koncom novembra vystúpi na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu ako hlavná hviezda šou Králi ľadu, na ktorej sa predstavia aj mnohé ďalšie zvučné mená svetového krasokorčuľovania.

Olympijská víťazka Adelina Sotnikovová, majster sveta Brian Joubert, majstri Európy Florent Amodio a Tomáš Verner, a v rokovaní je aj účasť olympijského medailistu, slovenského "Jumping Joe" Jozefa Sabovčíka. Hviezdy krasokorčuliarskeho sveta predvedú svoje umenie v sprievode husľového virtuóza Edvina Martona. Jeho stradivárky, ktoré má doživotne zapožičané od švajčiarskej banky, sú poistené na neuveriteľných 6 miliónov eur.

„Hodnota tých huslí je nevyčísliteľná, pochádzajú zo 17 storočia." potvrdzuje Zuzana Habodászová z agentúry XL promotion. Sú tak vzácne, že pre ich bezpečnosť sú pre každé vystúpenie vyčlenení bodyguardi.

„Husle sú v ten moment dôležitejšie ako celý zvyšok vystupujúcich. Možno dokonca dôležitejšie ako samotný Jevgenij Pľuščenko." smeje sa Tomáš Verner.

Práve v spoločnosti sympatického českého krasokorčuliara strávila niekoľko minút na ľade naša reportérka Katarína Plevová.

Pozrite si, ako jej to išlo. Okrem iného sa v ňom dozviete aj to, aký je Jevgenij Pľuščenko v súkromí, či to, aký bol doteraz najdlhší aplaus, ktorý si vyslúžili vystupujúci šou Králi ľadu. Podarí sa nám ho v Bratislave prekonať?

 

Energická a výnimočná šou Kings on Ice - Králi ľadu bude 29.novembra 2016 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Ceny vstupeniek sú od 39 do 59 eur.

Športové výsledky Futbal Tenis Hokej Basketbal

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?