20. 03. 2017 15:55 | BRATISLAVA/rd

Rozprávková sezóna priniesla našim dvom slalomárkam aj veľmi slušné peniaze

Velez-Zuzulová s Vlhovou patrili medzi najväčšie favoritky, čo demonštrovali aj výkonmi na svahoch.

Petra Vlhová (vľavo) na snímke s Veronikou Velez-Zuzulovou po pretekoch SP slalomu v Záhrebe.
Petra Vlhová (vľavo) na snímke s Veronikou Velez-Zuzulovou po pretekoch SP slalomu v Záhrebe. Foto: AP

Najúspešnejšia v ére samostatného Slovenska. Inak sa sezóna 2016/2017 v alpskom lyžovaní vďaka dvojici Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová ani označiť nedá.

Slovenské reprezentantky patrili v slalomových pretekoch medzi najväčšie favoritky, čo demonštrovali aj výkonmi na svahoch.

Skúsenejšia Velez-Zuzulová sa radovala z triumfu v januárovom slalome v chorvátskom Záhrebe, podstatne mladšej Vlhovej vyšli záverečné preteky v Aspene, kde priam zlikvidovala všetku konkurenciu.

Veronika okrem spomenutého víťazstva stála na stupňoch víťazov ešte štyrikrát, vo všetkých prípadoch brala striebro. Jej, zdá sa, nástupkyňa Vlhová má okrem prvej priečky vo vitríne aj jedno druhé miesto a raz brala bronz.

Výborné výkony našich famóznych slalomárok sa zákonite museli odzrkadliť aj v príjmoch, ktoré sú skutočné veľmi slušné. Podľa údajov Medzinárodnej lyžiarskej asociácie (FIS) Velez-Zuzulovej príde na konto viac ako 160-tisíc švajčiarskych frankov, čo je v prepočte 150-tisíc eur.

Oproti minulej sezóne si však Veronika o 21-tisíc pohoršila. Naproti tomu Vlhová si medziročne polepšila o 35-tisíc. Kým v sezóne 205/2016 si vybojovala takmer 72-tisíc frankov, v tej aktuálnej sa jej prize money zvýšil na takmer 107-tisíc frankov, teda v prepočte viac ako 99,5 tisíca eur.

Suverénka sezóny, Američanka Mikaela Shiffrinová, opanovala aj pozíciu v prize money, dovedna si polepšila o takmer 600-tisíc frankov, čo je viac ako 558-tisíc eur. Česká pretekárka Šárka Strachová zarobila takmer 52-tisíc frankov (48-tisíc €).

Možno sa niekomu tieto sumy zdajú byť prehnané, sú však ale vzhľadom na to, aké dobré meno tieto baby robia našej krajine, adekvátne, nehovoriac o ich výdavkoch, ktoré akiste nie sú malé.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?