16. 07. 2017 10:34 | NAIROBI/kc

Mladého slovenského atléta diskvalifikovali za úplnu hlúposť. Nezabral ani protest

Pre 16-ročného Kováča mali byť majstrovstvá sveta v Keni prvou veľkou udalosťou v kariére.

Chodec Daniel Kováč.
Chodec Daniel Kováč. Foto: TV Markíza

Za menom slovenského reprezentanta Daniela Kováča sa po pretekoch v chôdzi na 10 km na MS atlétov do 17 rokov v kenskom Nairobi objavila nepopulárna skratka DQ, čiže diskvalifikácia. Podľa jeho trénera Petra Mečiara však ide o krivdu voči mladému Slovákovi.

"Diskvalifikovali ho za to, že na štarte stúpil na čiaru! Nie za čiaru, ale na čiaru. Totálna hlúposť. Navyše, diskvalifikovali ho až po tom, čo ho nechali odchodiť 10 km. Podali sme protest, ale neuspeli sme," uviedol v rozhovore pre portál pravda.sk Peter Mečiar.

Diskvalifikácia bola o to viac nečakaná, že Kováč prišiel do cieľa v čase 46:55 min na 20. mieste bez jediného napomenutia.

Pre 16-ročného Kováča mali byť majstrovstvá sveta v Keni prvou veľkou udalosťou v kariére. Daniel Kováč si toho v živote prežil naozaj veľa. Keď mal tri roky, zomrel mu otec a na určitý čas sa ocitol aj v detskom domove. Vyrastal v chudobných pomeroch v Šali s ďalšími dvanástimi súrodencami. K atletike sa dostal úplne náhodou cez svojho kamaráta.

Daniel najprv trénoval v rodnej Šali, minulý rok v júni si ho pod svoje krídla zobral tréner Peter Mečiar z Nitry, ktorý vychoval aj zlatého olympionika Mateja Tótha. Na prelome apríla a mája sa všetci traja stretli na sústredení na Sliezskom dome vo Vysokých Tatrách, kde sme nádejného športovca vyspovedali.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?