03. 08. 2017 19:35 , článok bol aktualizovaný 03. 08. 2017 19:53 | BARCELONA/TASR

Koniec ságy Neymar? Barcelone na účte cinklo 222 miliónov eur

Uplatnili si tak nárok na ukončenie platnej zmluvy 25-ročného hráča.

Kanonier Barcelony Neymar oslavuje so spoluhráčmi gól do siete Celticu Glasgow v dueli LM.
Kanonier Barcelony Neymar oslavuje so spoluhráčmi gól do siete Celticu Glasgow v dueli LM. Foto: AP

Zástupcovia brazílskeho futbalového útočníka Neymara vo štvrtok zložili v jeho mene 222 miliónov eur na účet FC Barcelona. Uplatnili si tak nárok na ukončenie platnej zmluvy 25-ročného hráča vďaka "výkupnej klauzule". "Barca" o tom informovala v krátkom komuniké na oficiálnom webe.

"Vo štvrtok popoludní zástupcovia Neymara Jr. osobne navštívili klubovú kanceláriu a urobili platbu 222 miliónov eur v hráčovom mene, čím sa jednosmerne ukončil kontrakt spájajúci obe strany. Club (FC Barcelona-pozn.) poskytne pre UEFA všetky detaily tejto operácie, takže potom môže tá rozhodnúť o prípadných disciplinárnych zodpovednostiach vyplývajúcich z tohto prípadu," uviedol web katalánskeho klubu.

Neymarovi zástupcovia sa vo štvrtok najprv pokúsili zaplatiť výkupnú klauzulu na účet Španielskej futbalovej ligy (LFP), tá to ale neprijala a odmietla aj funkciu sprostredkovateľa predaja.

Prezident LFP Javier Tebas uviedol, že nepomôže útočníkovi k jeho očakávanému odchodu do Parížu St. Germain, pretože prestupová čiastka by porušila pravidlá finančnej Fair play (FPP). Tie majú dozerať, aby výdavky klubov nepresiahli ich výnosy.

Vedenie FCB sa v uplynulých dňoch vyjadrilo, že sa plánuje podať žalobu na Európsku futbalovú úniu (UEFA) v prípade, že jej francúzsky vicemajster Neymara "uchmatne". Ak by sa transfer uskutočnil, tak by PSG výrazne prekonalo aktuálnu rekordnú čiastku - 105 miliónov eur vynaložených Manchestrom United na Paula Pogbu.

Brazílčan už pred niekoľkými hodinami oznámil svojim spoluhráčom aj vedeniu klubu, že plánuje odísť z Nou Campu. "Barca" na to reagovala tak, že ak chce odísť, musí nejaký záujemca aktivovať jeho výkupnú klauzulu 222 miliónov eur a zaplatiť ju celú naraz.

Kreatívny útočník s citom na góly prišiel do Katalánska v júli 2013 zo Santosu za 57,3 milióna eur, vyšetrovatelia prestupu neskôr uviedli, že to bolo minimálne 83,3 milióna eur. Neymar má s klubom platný kontrakt do roku 2021.

Počas štyroch sezón vytvoril obávaný útočný trojzáprah s Lionelom Messim a Luisom Suarezom. Neymar strelil za Barcelonu 105 gólov, na ďalších 80 prihral a vyhral s ňou Ligu majstrov, dvakrát La Ligu, trikrát Kráľovský pohár, jeden triumf na MS klubov, Superpohár UEFA a dvakrát španielsky Superpohár.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?