Správy z vášho kraja:
22. 08. 2017 09:51 | PRAHA/TASR

Česko chce usporiadať MS 2023, organizátori myslia aj na slovenských fanúšikov

O tom, kto usporiada šampionát v roku 2023 sa rozhodne na MS v Bratislave, ktorá hostí hokejovú elitu v máji 2019.

Pražská O2 aréna.
Pražská O2 aréna. Foto: Profimedia.sk

Český zväz ľadového hokeja (ČSLH) má záujem usporiadať majstrovstvá sveta v roku 2023. Pre oficiálny web zväzu to potvrdil generálny sekretár ČSLH Martin Urban.

Česi organizovali šampionát pred dvomi rokmi a bol veľmi úspešný. Prekonal rekordy v návštevnosti a spokojní boli aj predstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). "Dokonca sme vtedy počúvali reči, že MS by sa každý rok mali konať v Čechách," vyhlásil Urban. O tom, kto usporiada šampionát v roku 2023 sa rozhodne na MS v Bratislave, ktorá hostí hokejovú elitu v máji 2019.

Česi chcú zorganizovať šampionát čo najskôr, pričom je už dnes isté, že hrať sa bude v Prahe. O druhom meste ešte rozhodnuté nie je. "Nielen z ekonomických dôvodov je potrebné, aby bolo druhé mesto blízko k slovenským hraniciam. Ale aj preto, aby prišli slovenskí fanúšikovia, a aby obe skupiny mali v podstate svoje domáce mužstvo. Musíme sa pozrieť, aké haly sú na Morave. Z toho dnes najlepšie vychádza Ostrava. Robiť MS na štadiónoch s kapacitou pod desať tisíc ľudí je totiž veľký ekonomický risk," dodal Urban.

V roku 2018 sa MS budú konať v Dánsku v mestách Kodaň a Herning, o rok neskôr privíta šampionát Slovensko, hrať sa bude v Bratislave a Košiciach. V roku 2020 organizuje MS Švajčiarsko (Zürich, Lausanne), 2021 Bielorusko (Minsk) a Lotyšsko (Riga) a v roku 2022 Fínsko (Helsinky, Tampere).

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?