Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

12. 09. 2017 07:25 | BRATISLAVA/TASR

Velez-Zuzulová sa zranila na sústredení, sezóna v ohrození

Počas tréningu v stredisku Ushuaia si roztrhla krížny väz v pravom kolene.

Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová.
Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová. Foto: TASR

Slovenská zjazdová lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová utrpela v nedeľu na sústredení v Argentíne vážne zranenie kolena. Podľa informácie utorňajšieho vydania denníka Šport si počas tréningu v stredisku Ushuaia roztrhla krížny väz v pravom kolene.

Tridsaťtriročná Velez-Zuzulová je na ceste do Európy, kde ju čakajú ďalšie lekárske vyšetrenia. Nestihne však začiatok novej olympijskej sezóny, resp. úvodný slalom Svetového pohára 2017/2018 vo fínskom Levi (11. novembra). S veľkou pravdepodobnosťou ani ďalší v Killingtone v USA (25. novembra). Pre najúspešnejšiu slovenskú zjazdovú lyžiarku má byť nadchádzajúca sezóna poslednou v kariére, chcela sa v nej rozlúčiť ziskom malého glóbusu v slalome SP.

"V podstate sa mi stalo to isté, čo pred štyrmi rokmi. Len tentoraz si to odnieslo pravé a nie ľavé koleno. Vraciam sa do Európy. V Rakúsku by ma mala vyšetriť jedna špičková fyzioterapeutka. Po vyšetrení u nej budem múdrejšia. Naozaj teraz neviem povedať, čo bude ďalej," citoval Velez-Zuzulovú denník Šport.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport