11. 11. 2017 07:46 | KLIN/Reflex

Mladá boxerka z Oravy dosiahla to, čo sa vraj stane raz za sto rokov

Jej domáca zbierka medailí je bohatá, no posledné dva kovy sú najvzácnejšie.

Jessica Triebeľová - juniorská majsterka Európy v boxe.
Jessica Triebeľová - juniorská majsterka Európy v boxe. Foto: Reflex

Z dievčatka žijúceho v odľahlej dedine Klin na Orave sa stáva rešpektovaná šampiónka. Tínedžerka Jessica Triebeľová dosiahla úspech, ktorý vraj v boxe nemá obdobu - druhýkrát po sebe sa stala juniorskou majsterkou Európy.

„Prvý zápas som bojovala s Rumunkou. Bol to taký prvý zápas, ktorý sa považuje za najťažší. Potom, keď som už ďalej postúpila s Ruskou, ktorá bola taká bitkárska. Neskôr som bojovala s Taliankou, s ktorou som boxovala o niečo lepšie, už som bola v tom svojom," vyznala sa pre magazín Reflex mladá, iba 16-ročná reprezentantka.

Jej domáca zbierka medailí je bohatá, no posledné dva kovy sú najvzácnejšie. Majsterkou starého kontinentu medzi juniorkami sa stala druhý rok po sebe. „To, že sa stala dvojnásobnou majsterkou Európy, to nie je len slovenský unikát, ale si myslím, že ďalších sto rokov také niečo nebude," tvrdí otec a tréner Peter Triebeľ.

Za všetkým je ale tvrdý tréningový dril. Obdobie pred veľkým šampionátom patrí od rána do večera iba boxu. Na ME sa pripravovala dva mesiace, kedy trénovala trikrát do dňa. Ráno behávali, absolvovala školu boxu, s otcom-trénerom preberali taktiku a večer ju čakali sparingy.

Úspechy pritom vydrela doslova v dedinských podmienkach - na Orave v Kline, kde žije. "Tak určite mám výborné podmienky, najlepšie v Európe aké môžu byť," povedala so smiechom.

Trénerom našej mladej reprezentantky Jessicy Triebeľovej je otec Peter.
Trénerom našej mladej reprezentantky Jessicy Triebeľovej je otec Peter. Foto: Reflex
 

Zázemie našla v kultúrnom dome. Otec tam premenil pivnicu na telocvičňu. Jessicu a jej mladšieho brata Alexa trénuje od útleho detstva.

Dnes zaberajú podľa presného harmonogramu. Okrem bežných metód však otec zvykne naordinovať i nevšedné jednotky. Napríklad beh pred koňom. Popri tom ešte musí stíhať kopu ďalších vecí.

Nie som len ako otec, ale som aj tréner pedagóg, psychológ, manažér, promotér proste všetko v jednej osobe a za tým je neskutočná drina a už dá sa povedať, že z radosti mi toto prešlo do práce.

Jessica už nie je dievčatkom v kroji a s heligónkou v ruke. Vyrástla s natiahnutými boxerskými rukavicami. S otcom sa celý ten čas rozprávajú o veľkom sne, ktorým je olympiáda v Tokiu 2020. „Tak určite Tokio platí. Môj najväčší sen je nominovať sa a uspieť," vyhlásila mladá reprezentantka.

Jessica Triebeľová.
Jessica Triebeľová. Foto: Reflex
 

"LOH v Tokiu štartujú o tri roky, čiže zostáva veľmi krátka doba a musíme rozšíriť realizačný tím. Momentálne pracujeme systémom otec - dcéra a musíme ísť hore, aby sa naše sny splnili," dodal Peter Triebeľ.

Pozrite si inšpiratívny príbeh otca a dcéry, ktorí si cestu za titulmi vyšliapali úplne od nuly.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?