21. 11. 2017 10:54 | BARDEJOV/Eastlabs

Neuveriteľný výkon siláka z Bardejova: Tínedžer posúva hranice možného

Výkony, ktoré Janík dosahuje, sú pre mnohých športovcov vrcholom, no on je iba na začiatku kariéry.

Tlak na lavičke.
Tlak na lavičke. Foto: Facebook/Jenik Velgy Velgos

Bardejovský silový supertalent stále posúva hranice možného. Na súťaži v Izraeli iba 16-ročný mladík Janík Velgos v tlaku na lavičke vytlačil neuveriteľných 340 kg. Janík je momentálne aj majstrom Európy v silovom trojboji a okrem tlaku na lavičke, nemá problém urobiť drep s 345 kilami (čo je svetový rekord) a na mŕtvy ťah zdvíhať váhy ďaleko nad 200 kilogramov, píše portál o silových športoch a fitness Eastlabs.sk

Slovensko v ňom má výnimočný supertalent, ktorý patrí medzi najvyššiu svetovú špičku. Dokonca, aby sa ukázal jeho dar a talent v celom rozsahu, Janík absolvoval dopingovú kontrolu a absolvoval aj výskumný projekt, ktorý skúma optimalizáciu suplementácie na silových športovcoch. Preto je pod neustálym dozorom odborníkov a nemôže si dovoliť využívať zakázané látky. 


Jeho trénerom je jeho vlastný otec Ľuboslav Velgos, ktorý vďaka systematickej práci so synom, stvoril šampióna. Čo je najviac šokujúce je fakt, že výkony, ktoré Janík dosahuje, sú pre mnohých športovcov vrcholom, no on je iba na začiatku kariéry.

Preto je jasné, že o ňom ešte budeme počuť a svojimi výkonmi nás ešte určite neraz ohúri.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?