Správy z vášho kraja:
16. 12. 2017 15:47 | GRAND-BORNAND/TASR

Stíhačku biatlonistov SP v Grand-Bornande suverénne vyhral Johannes Boe

Do pretekov zasiahli aj dvaja Slováci.

Nór Johannes Thingnes Boe po triumfe v šprinte SP v biatlone v Hochfilzene.
Nór Johannes Thingnes Boe po triumfe v šprinte SP v biatlone v Hochfilzene. Foto: TASR/AP

Nór Johannes Thingnes Boe nadviazal na svoj víťazný šprint a triumfoval aj v stíhacích pretekoch 3. kola Svetového pohára v biatlone. Opäť na neho nestačil vedúci muž priebežného poradia Francúz Martin Fourcade.

Ten na 12,5 km trati zaostal až 1:01,4 minúty, tretia priečka patrila Rusovi Antonovi Šipulinovi (+1:10,5). Z dvojice slovenských biatlonistov bol lepší s jedným bodom do SP na 40. mieste Martin Otčenáš (+4:05,5), až 51. dobehol Matej Kazár (+5:22,0).

Najviac napätia do stíhačky vnášal predpokladaný súboj dvoch sezónnych veličín, J.T. Boea a M. Fourcada. Prvá streľba bola v znamení ich bezchybnosti a aj výrazného náskoku 27,9 sekundy Nóra. Druhá streľba zapôsobila rovnako, no severan náskok zveľadil už na 36,8 s.

Víťaz stíhacích pretekov v Östersunde Martin Fourcade.
Víťaz stíhacích pretekov v Östersunde Martin Fourcade. Foto: AP
 

Druhá polovica stíhačky naskytovala rovnaký pohľad na čele s jasnou vyše minútovou nadvládou J.T. Boea, najmä keď prvú stojku zvládol za 21 sekúnd a M. Fourcade nevyčistil štvrtý terč. Vznikla tak zápletka a boj o druhú priečku, na ktorú sa zameral Rus Šipulin, zaostávajúci len 5,5 s za Francúzom.

Dvadsaťštyriročný J. T. Boe podal brilantný výkon aj v záverečnej streľbe a piatykrát v sezóne zvíťazil, štvrtý raz za sebou, 18-krát v kariére. O druhom mieste rozhodla zhodná záverečná streľba M. Fourcada s chybou na piaty a Šipulina na štvrtý terč. Nezvýhodnila nikoho a Francúza už nemal kto z druhej priečky vytlačiť.

Martin Otčenáš (strelecká bilancia 0-2-1-1) a Matej Kazár (0-2-1-1), 29. a 50. na štarte, začali výborne a zvýšili si šancu bodovať do SP. Otčenáš sa posunul na 22. a Kazár na 40. priečku.

V miernom snežení ich však zabrzdila druhá ležka, Otčenáš minul prvé dva terče, Kazár tretí a štvrtý. Na ďalšej stojkovej streľbe pribudli chyby na štvrtom terči u Otčenáša, piatom u Kazára, záverečná dopadla podobne a aj ona prispela, že jediný bod za 40. miesto si do SP pripísal len Otčenáš.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?