Správy z vášho kraja:
05. 01. 2018 15:30 | OBERHOF/TASR

SP biatlonistov: Šprint mužov v Oberhofe obládol Fourcade

M. Fourcade si v priebežnom hodnotení SP po deviatich pretekoch upevnil vedúcu pozíciu pred J.T. Boem.

Francúzsky biatlonista Martin Fourcade.
Francúzsky biatlonista Martin Fourcade. Foto: TASR/AP

Francúz Martin Fourcade zvíťazil v šprinte 4. kola Svetového pohára biatlonistov. Na 10 km trati v nemeckom Oberhofe zastrieľal bezchybne, druhý v poradí Nór Emil Hegle Svendsen za ním zaostal o 8,1 sekundy, tretí ďalší Nór Johannes Thingnes Boe o 10,2. M. Fourcade si v priebežnom hodnotení SP po deviatich pretekoch upevnil vedúcu pozíciu pred J.T. Boem. Zo slovenskej štvorice s Tomášom Hasillom, Michalom Šimom, Michalom Kubaliakom a Šimonom Bartkom sa medzi bodovanou 40-kou i 60-kou, ktorá sa kvalifikovala do sobotných stíhacích pretekov, nikto neumiestnil.

Z očakávaného súboja medzi M. Fourcadem a J.T. Boem sa stratila dramatickosť, keď skvele bežiaci Nór minul dva terče v 'ležke' a Francúz získal pri porovnávaní na diaľku rozhodujúci náskok. M. Fourcade to však nemal jednoduché, pretože po prvej streľbe bol od neho rýchlejší T. Boe, starší brat Johannesa. 'Stojku' najskôr odstrieľal M. Fourcade, opäť bezchybne, a tak sa už len čakalo, ako ju zvládne Tarjei.

Hneď prvý stojkový terč nevybielil a bolo viacmenej isté, že M. Fourcade si pripíše v 29 rokoch 66. viťazstvo v kariére, tretie v sezóne. Francúza ešte atakoval po prvej streľbe ďalší Nór Svendsen s rovnakým medzičasom, po druhej za ním zaostával len 4,6 sekundy. S informáciami na trati mohol vystupňovať do krajnosti aj tempo, no napriek veľkému úsiliu malú stratu nezlikvidoval a prehĺbil ju na 8,1 s.

V upršanom počasí bolo dôležité, že na strelnici vietor príliš nefúkal. Medzi 104 štartujúcimi si mohla tak pokojne zastrieľať aj štvorica slovenských biatlonistov, ktorým sa vekový priemer pri neúčasti Kazára a Otčenáša dosť znížil. Tomáš Hasilla (strelecká bilancia 1-3) však pokazil streľbu stojmo, Michal Šima (3-2) v podstate obidve, Michal Kubaliak (2-1) a Šimon Bartko (2-0) dopadli na strelnici lepšie, no s umiesteniami, ktorými sa nekvalifikovali do sobotnej stíhačky, rovnako neúspešne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?