16. 04. 2018 17:21 | BERLÍN/TASR

Prostitútky a poľovačky. Takto si vraj Rusi udržiavali priazeň šéfa svetového biatlonu

Na oplátku Nór pred dvoma rokmi údajne zaistil napriek dopingovému škandálu v Rusku konanie MS 2021 sibírskemu mestu Ťumen.

Bývalý prezident Medzinárodnej biatlonovej únie Anders Besseberg (vpravo) počas poľovačky na Slovensku v roku 2000..jpg
Bývalý prezident Medzinárodnej biatlonovej únie Anders Besseberg (vpravo) počas poľovačky na Slovensku v roku 2000..jpg Foto: TASR

Rusko údajne podplácalo bývalého prezidenta Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Andersa Besseberga. Podľa správy Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) platili funkcionárovi poľovačky v Rusku a zabezpečovali prostitútky, informoval internetový portál sport1.de.

Na oplátku Nór pred dvoma rokmi údajne zaistil napriek dopingovému škandálu v Rusku konanie MS 2021 sibírskemu mestu Ťumen. Členovia kongresu únie mali za hlas dostať až 100.000 eur. IBU svoje rozhodnutie zmenila začiatkom roku 2017 po verejnom tlaku.

Podozreniam čelí tiež bývalá generálna sekretára inštitúcie Nicole Reschová, ktorá má na starosti dopingový program. Od roku 2011 IBU zatajila 65 prípadov dopovania ruských biatlonistov.

"Počul som, že vyšetrovanie iniciovala WADA. Myslím, že sú v deprimujúcej situácii. Majú iba Rodčenkova a nikoho iného. A je jasné, že jemu nikto neverí," reagoval na obvinenia Besseberg, ktorý viedol IBU od roku 1992 a po prepuknutí škandálu odstúpil spolu Reschovou do skončenia vyšetrovania z funkcie. Škandál vyšetrujú rakúska, nemecká a nórska polícia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport