13. 08. 2018 15:47 | BERLÍN/TASR, rd

Hrdinkou atletických ME je táto bojovníčka. Napriek silnému krvácaniu vyhrala maratón

Jej dres sa zakrátko zahalil do červenej farby,

Bieloruská bežkyňa Volha Mazuronaková počas maratónu na ME.
Bieloruská bežkyňa Volha Mazuronaková počas maratónu na ME. Foto: TASR/AP

Za zlatou medailou si dobehla zaslúžene. Bieloruská bežkyňa Volha Mazuronaková vyhrala maratón na kontinentálnom šampionáte v Berlíne aj napriek tomu, že sa jej počas behu pustila z nosa krv.

Tá nie a nie prestať tiecť, a tak sa už o pár okamihov jej dres zahalil do červena. Počas pretekov mali športovci prestávku, čo Bieloruska využila na umytie rúk aj dresu.

Napokon sa jej časom 2:26:22 podarilo dobehnúť do cieľa ako prvej, za sebou nechala Francúzku Clémence Calvinovú a českú súperku Evu Vrabcovú-Nývltovú.

"Muselo to vyzerať otrasne. Napokon ma to nijako neovplyvnilo a zvládla som to. Myslím, že to mohlo byť pre zmenu počasia. Stalo sa mi to však aj na tréningu, neviem prečo," povedala po triumfe Mazuronaková.

Zdroj: YouTube/Life In Valencia