10. 01. 2019 10:51 | VRÁTNA DOLINA/tvnoviny.sk

Pod lavínou vo Vrátnej doline zahynula legenda nášho snowboardingu

Osudným sa mu stal freeride.

Michal Paulovič.
Michal Paulovič. Foto: Facebook.com/Michal Paulovič

Po páde lavíny v žľabe pod Veľkým Kriváňom vo Vrátnej doline zahynul v stredu dopoludnia Michal "Pablo" Paulovič (†37), ktorý bol legendou slovenského skateboardingu a snowboardingu.

„Poslednýkrát vydýchol tam, kde to mal rád. Na horách. Osudným sa mu stal freeride," informoval portál boardlife.sk.

Záchranná akcia
Záchranná akcia Foto: Facebook/HZS
 

Aj napriek základnej lavínovej výbave mu kamaráti, ktorí ho vyhrabali, už nevedeli pomôcť. „Okamžite začali prehľadávať lavínu pomocou vyhľadávacích prístrojov, ktoré mali našťastie všetci pri sebe. Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky nemohla byť do záchrannej akcie nasadená posádka leteckých záchranárov. Horskí záchranári z Oblastného strediska Malá Fatra tak postupovali na miesto nehody pozemne," uviedla Horská záchranná služba.

Záchranná akcia vo Vrátnej doline.
Záchranná akcia vo Vrátnej doline. Foto: Facebook/HZS
 

Zasypaného muža medzitým našli podľa HZS kamaráti a vyhrabali ho spod snehu. "Bol v bezvedomí a bola potrebná okamžitá resuscitácia, ktorú vykonávali do príchodu záchranárov HZS. Tí pokračovali v oživovaní, no napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených sa 37-ročného muža nepodarilo zachrániť.

Telesné pozostatky nebohého muža transportovali záchranári za pomoci lanovej techniky do doliny, odkiaľ ho terénnym vozidlom dopravia do Štefanovej a odovzdajú obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR," dodala HZS.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport