20. 03. 2017 11:14 | BRATISLAVA/kc

Tinkov v tom má jasno: Skutočným víťazom Milano San Remo je Sagan!

Tinkov opäť ukázal, že má pre Petra Sagana slabosť.

Ruský milionár Oleg Tinkov.
Ruský milionár Oleg Tinkov. Foto: Profimedia.sk

V sobotu sa všetky oči fanúšikov cyklistiky upierali do Talianska, v ktorom sa konala pretekárska klasika Milano - San Remo. Najdlhšie jednodňové preteky sezóny nesklamali a diváci mali možnosť vidieť veľmi dramatický finiš.

O najkrajší moment sa postaral náš Peter Sagan, ktorý ako jediný nabral odvahu a zaútočil v závere stúpania na vrch Poggio asi 6,3 km pred cieľom. Svoju šancu vycítili aj dvaja ďalší elitní pretekári - Michal Kwiatkowski a Julian Alaphilippe, ktorí sa zavesili za zadné koleso Slováka a udržali sa na ňom až do rozhodujúcej chvíle.

Trojica sa od pelotónu odpútala natoľko, že o víťazovi sa rozhodovalo medzi ňou. Sagan nastúpil ako prvý, ale na páske ho predsunutím kolesa tesne zdolal Kwiatkowski. Po pretekoch sa okrem šikovnosti a taktickej vyspelosti Poliaka, spomínala aj neférovosť spôsobu, akým bývalý majster sveta vyhral taliansku klasiku.

Mnohí fanúšikovia cyklistiky Kwiatkowskeho hanlivo označili za „wheel suckera" teda pretekára, ktorý sa rád vezie vo výhodnej pozícii za zadným kolesom súpera. Nič sa však nedá robiť, taká je cyklistika a aj toto je bežný spôsob, ako poraziť silnejšieho súpera.

K tejto téme sa vyjadril aj bývalý zamestnávateľ Petra Sagana - Oleg Tinkov. Kontroverzný milionár komentoval výsledok pretekov na sociálnej sieti. Tinkov napísal, že pre neho je víťazom a skutočným šampiónom Peter Sagan.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?