Správy z vášho kraja:
14. 12. 2017 12:15 | BERLÍN/TASR

Tony Martin ostro kritizoval vyšetrovanie Froomovho dopingu. Brit má podľa neho protekciu

Štvornásobný majster sveta nechápe, ako mohli Froomovi dovoliť štartovať v časovke na MS v Bergene.

Na snímke v strede nemecký cyklista Tony Martin.
Na snímke v strede nemecký cyklista Tony Martin. Foto: Profimedia.sk

Nemecký cyklista Tony Martin v stredu vyhlásil, že je znechutený spôsobom vyšetrovania dopingového prípadu britského cyklistu Christophera Frooma. Podľa Martina sa prípad nerieši tak, ako u ostatných pretekárov, Froome údajne ťaží zo silnej značky tímu Sky a podpory Medzinárodnej cyklistickej federácie (UCI).

"Som znechutený. Ostatným športovcom, ktorí boli pozitívne testovaní, okamžite zakázali činnosť. Froome však dostal šancu vysvetliť svoje hodnoty. V jeho prípade sa rozhodne nemeria rovnakým metrom," vyhlásil nemecký cyklista a dodal: "Nemôžem si spomenúť na žiadny podobný prípad v nedávnej histórii, nechápem, ako vôbec mohol byť pripustený na štart časovky na MS."

Martin obvinil UCI, že nehrá čistú hru. Podľa neho sa urobili dohody, aby nebol Froome potrestaný. "Má on a jeho tím zvláštny status?," spýtal sa Martin.

Froomove vzorky preukázali vysokú hladinu astmatického liečiva salbutamolu po 7. etape Vuelty v septembri tohto roka. Štvornásobný víťaz Tour de France má už od detstva astmu a jeho tím Sky uviedol, že užíval zvýšené dávky lieku v rámci povolenej testovacej doby. Martin konštatoval, že čistota športu je ohrozená a správanie UCI je nekonzistentné, netransparentné, neprofesionálne a nespravodlivé.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?