08. 03. 2018 16:34 , článok bol aktualizovaný 08. 03. 2018 16:42 | FOLLONICA/TASR

Tirreno-Adriatico: Sagana v záverečnom špurte 2. etapy predbehol iba Kittel

Niekoľko kilometrov pred cieľom ovplyvnil preteky hromadný pád, na ktorý doplatil najmä tím FDJ.

Marcel Kittel vyhral 2. etapu na Tirreno Adriatico.
Marcel Kittel vyhral 2. etapu na Tirreno Adriatico. Foto: Instagram/Tirreno-Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v štvrtkovej 2. etape 53. ročníka pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Camaiore do Follonicy a merala 167 km.

Jazdec tímu Bora-hansgrohe nestačil v záverečnom špurte iba na Nemca Marcela Kittela (Kaťuša-Alpecin), ktorý triumfoval v čase 4:12:24 h a slávil prvé víťazstvo v sezóne. Na pódiu ich doplnil Talian Giacomo Nizzolo zo stajne Trek-Segafredo.

Na pelotón čakal vo štvrtok najľahší deň na podujatí, iba s jedinou horskou prémiou to bola previerka pre najrýchlejších jazdcov. Záver pretekov bol však riadne nervózny, 7 km pred cieľom prišiel hromadný pád, ktorý sa ale nedotkol hlavných favoritov. 

Vpredu zostal aj Sagan, no viacerým šprintérom chýbali vo finále kľúčoví pomocníci. To neplatilo o Kittelovi, ktorý dostal v záverečných stovkách metrov výbornú podporu a v dlhom špurte zdolal slovenského konkurenta.

"Od začiatku sezóny sa to nevyvíjalo pre nás úplne perfektne. Snažili sme sa vyhrať nejaké etapy, ale nedarilo sa nám. Dnešné víťazstvo je zaslúženou odmenou za všetku tú tvrdú drinu," povedal pre Eurosport Kittel, ktorý sa prvýkrát presadil po prestupe do nového tímu.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?