14. 03. 2018 15:46 | BRATISLAVA/kc

Slovná vojna pred Miláno San Remo: Sagan pripomenul Kwiatkowskemu, ako s ním vlani vybabral

Kwiatkowski pristúpil na Saganovu hru a tiež prilial olej do ohňa.

Peter Sagan, Michal Kwiatkowski a Julien Alaphilippe špurtujú o víťazstvo na pretekoch Miláno San Remo 2017.
Peter Sagan, Michal Kwiatkowski a Julien Alaphilippe špurtujú o víťazstvo na pretekoch Miláno San Remo 2017. Foto: Profimedia.sk

Prvá veľká klasika Miláno - San Remo je na programe už túto sobotu a nebude na nej chýbať ani Peter Sagan. Slovenský pretekár sa netají túžbou konečne vyhrať tieto prestížne preteky. O tom, že ide o obľúbené podujatie trojnásobného majstra sveta svedčí, že na ňom nechýbal od roku 2011 a vždy skončil v TOP 10.

Najlepším výsledkom sú druhé miesta z rokov 2013 a 2017. Vlani Saganovi tesne ušlo víťazstvo, keď ho na páske predbehol Michal Kwiatkowski. Sagan vtedy prehru niesol dosť ťažko, poľský pretekár totiž vyťažil z toho, že Slovák bol dlho v čele úniku a na záverečný špurt už nemal dosť energie. Kwiatkowski sa dlhý čas viezol za jeho zadným kolesom, vďaka čomu ušetril sily.

Poliak v utorok vyhral náročné etapové preteky Tirreno Adriatico a pred La Primaverou tak má ideálnu formu. Sagan cíti, že Kwiatkowski bude jeho hlavným súperom aj teraz a v rámci psychologickej vojny, mu na diaľku pripomenul okolnosti, za akých triumfoval na Miláno San Remo 2017.

„Nie je jedno akým spôsobom vyhráte. Keď sa pozriete na spôsob, akým triumfoval vlani...Keby som takto vyhral ja, nemal by som z toho veľkú radosť," povedal Sagan ešte pred záverečnou časovkou na Tirreno Adriatico.

Kwiatkowski sa k tomu už očividne veľmi vracať nechcel: „Čo na to povedať? Keď som v roku 2016 išiel na Poggiu (kopec pri San Reme) do úniku, nikto nerozoberal, že ma ostatní naháňali s pomocou celých tímov. Každý rok je to iné. Najpodstatnejšie je, či ste urobili správnu vec. Viem, aké je to pretekať v dúhovom drese a vie to aj Peter. Je to súčasťou tohto športu. Preto chápem, prečo to povedal. Veľakrát som bol v rovnakej situácii," povedal poľský pretekár, už ako čerstvý víťaz Tirreno Adriatico.

Kwiatkowski pristúpil na Saganovu hru a na záver rozhovoru tiež prilial olej do ohňa: „Niekedy nevyhrá ten najsilnejší pretekár, ale ten najšikovnejší," dodal pretekár tímu Sky.

Na tom, že Sagan a Kwiatkowski budú na Miláno San Remo najväčší favoriti sa zhodujú aj šéfovia cyklistických tímov. Okrem tejto dvojice sa spomína Belgičan Greg Van Avermaet.

Sagan sa bude môcť spoľahnúť na pomoc šiestich tímových kolegov. Okrem Daniela Ossa a brata Juraja, ho budú podporovať aj Maciej Bodnar, Andreas Schillinger a Cesare Benedetti.

Legendárna La Primavera sa uskutoční v sobotu 17. marca a s 291 km je najdlhšia spomedzi porovnateľných jednorazových pretekov na ceste.   


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?