16. 04. 2018 15:33 , článok bol aktualizovaný 16. 04. 2018 15:29 | VALKENBURG/kc, TASR

Športový riaditeľ Bory priznal, že Sagan nedostal od kolegov potrebnú podporu

Záverečných 40 km Amstel Gold Race v tom bol slovenský pretekár sám.

Peter Sagan na trati počas pretekov Amstel Gold Race.
Peter Sagan na trati počas pretekov Amstel Gold Race. Foto: Profimedia.sk

Peter Sagan síce na Amstel Gold Race skončil „iba" štvrtý, ale so svojim výkonom mohol byť viac než spokojný. Až takmer do cieľa sa prekvapivo udržal v skupine vrchárov a odrážal jeden útok za druhým. Sily mu došli tesne pred koncom, keď už nezareagoval na nástup Michaela Valgrena s Čechom Romanom Kreuzigerom, ktorí si to rozdali o prvé miesto.

"Boli to ťažké preteky, od začiatku sa išli vo veľmi vysokom tempe. Únik si dokázal vypracovať veľmi dobrý náskok, nakoniec sme ho stiahli, ale vyžiadalo si to veľké úsilie. Na posledných 20 km prišlo k rozdeleniu a preriedeniu balíka a ja som zostal vpredu. Myslím si, že som ešte v nohách cítil minulotýždňové Paríž - Roubaix. Napriek tomu som skončil štvrtý a celkové hodnotenie mojej klasikárskej časti sezóny je dobré," povedal Sagan pre oficiálnu webstránku svojho tímu.

Na dobehnutí skupiny, ktorá bola v úniku od úvodných kilometrov, mali veľký podiel Saganovi tímoví kolegovia, no to bolo z ich strany všetko. Záverečných 40 km sa Slovák na ich pomoc spoliehať nemohol.

To, že tam zostal sám, sa nepáčilo ani športovému riaditeľovi Bory-Hansgrohe Jensovi Zemkemu: "Tím urobil veľa práce pri dobiehaní jazdcov úniku v prvej polovici pretekov. Peter bol silný, žiaľbohu, posledných 40 km v tom bol sám, nedostal potrebnú potrebu pri odrážaní útokov. Až na ten posledný, sa mu to darilo. Boli to náročné preteky a na konci mali priam zbesilé tempo," uviedol Zemke pre oficiálny tímový web.


Pre Sagana to bolo druhé najlepšie umiestnenie na pretekoch, v roku 2012 obsadil tretiu priečku, v uplynulých štyroch sezónach na nich neštartoval.

Preteky Amstel Gold Race odštartovali týždeň ardenských klasík, ktorý pokračuje Valónskym šípom a vyvrcholí o sedem dní monumentom Liege - Bastogne - Liege.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?